۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰

صادرات یک ميليارد دلار كالاهاي صنايع فلزي، برق والكترونيک

مديركل صنايع فلزي، برق والكترونيك وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش كالاهاي صادراتي اين بخش از صنعت كشور در سال گذشته بالغ بر 1.25 ميليارد دلار برآورد شده است.

صادراتبه گزارش عیارآنلاین، به نقل از مهر، عباس هاشمي با اشاره به اينكه گروه مصنوعات فلزي، لوازم خانگي، برق، الكترونيك و تجهيزات پزشكي، 5 گروه كالايي هستند كه در زير مجموعه اين دفتر مشغول به فعاليتند افزود: در حال حاضر بيش از 11 هزارو 680 واحد توليدي فعال با اشتغالزايي مستقيم بالغ بر460 هزار نفر در اين حوزه ها به فعاليت مي پردازند.

وي در ادامه به ميزان توليد برخي كالاهاي منتخب اين دفتر اشاره كرد و گفت: طي سال 92 توليد تلويزيونهاي LED-LCD بالغ بر1595.2 هزار دستگاه، مانيتور 465.682 هزار دستگاه، يخچال و فريزر994.7 هزار دستگاه، ماشين لباسشويي759.7 هزار دستگاه، كولر آبي 905 هزار دستگاه و الكتروموتور 7286.5 هزار دستگاه بوده است.

به گفته هاشمي همچنين ميزان صادرات كالاهاي منتخب در سال گذشته نيز در زمينه تلويزيون LED-LCD بالغ بر 177 هزار دلار، مانيتور 218هزار دلار، يخچال و فريزر 3.507 هزار دلار، ماشين لباسشويي، 2,986هزار دلار ، كولر آبي، 101.196 هزار دلار و الكتروموتور نيز بالغ بر 2.251 هزار دلار بوده است.

مديركل صنايع فلزي، برق والكترونيك در ادامه با اشاره به ميزان واردات و صادرات اين دفتر در مقايسه با كل كشور تصريح كرد: ارزش كالاهاي صادراتي مرتبط با دفتر صنايع فلزي، برق و الكترونيك نيز در سال گذشته بالغ بر 1.25 ميليارد دلار برآورد شده است.

وي اضافه كرد: همچنين ارزش كالاهاي وارداتي مرتبط با اين دفتر در سال 92 نيز بالغ بر 8.34 ميليارد دلار بوده است. هاشمي در ادامه به برخي راهكارها با هدف ارتقاء توليد و رفع معضلات صنايع مختلف دراين دفتر اشاره كرد و گفت: تقويت توان توليدي كشور و توسعه همكاري هاي بين بخشي براي بهره گيري از ظرفيتهاي موجود و مديريت واردات، نوسازي و بازسازي واحدهاي صنعتي، معدني و صنفي،ارتقاي كميت و كيفيت توليدات و رقابت پذيري بنگاه ها ايجاد و توسعه كلينيك هاي تجاري و ارتقاي مهارت و دانش سرمايه هاي انساني با تأكيد بر توانمندسازي مديران و بنگاه ها از مهمترين آنها هستند.

تلگر

برچسب‌ها:

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: