۲۸ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰

صادرات یک ميليارد دلار كالاهاي صنايع فلزي، برق والكترونيک

مديركل صنايع فلزي، برق والكترونيك وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش كالاهاي صادراتي اين بخش از صنعت كشور در سال گذشته بالغ بر ۱.۲۵ ميليارد دلار برآورد شده است.

صادراتبه گزارش عیارآنلاین، به نقل از مهر، عباس هاشمي با اشاره به اينكه گروه مصنوعات فلزي، لوازم خانگي، برق، الكترونيك و تجهيزات پزشكي، ۵ گروه كالايي هستند كه در زير مجموعه اين دفتر مشغول به فعاليتند افزود: در حال حاضر بيش از ۱۱ هزارو ۶۸۰ واحد توليدي فعال با اشتغالزايي مستقيم بالغ بر۴۶۰ هزار نفر در اين حوزه ها به فعاليت مي پردازند.

وي در ادامه به ميزان توليد برخي كالاهاي منتخب اين دفتر اشاره كرد و گفت: طي سال ۹۲ توليد تلويزيونهاي LED-LCD بالغ بر۱۵۹۵.۲ هزار دستگاه، مانيتور ۴۶۵.۶۸۲ هزار دستگاه، يخچال و فريزر۹۹۴.۷ هزار دستگاه، ماشين لباسشويي۷۵۹.۷ هزار دستگاه، كولر آبي ۹۰۵ هزار دستگاه و الكتروموتور ۷۲۸۶.۵ هزار دستگاه بوده است.

به گفته هاشمي همچنين ميزان صادرات كالاهاي منتخب در سال گذشته نيز در زمينه تلويزيون LED-LCD بالغ بر ۱۷۷ هزار دلار، مانيتور ۲۱۸هزار دلار، يخچال و فريزر ۳.۵۰۷ هزار دلار، ماشين لباسشويي، ۲,۹۸۶هزار دلار ، كولر آبي، ۱۰۱.۱۹۶ هزار دلار و الكتروموتور نيز بالغ بر ۲.۲۵۱ هزار دلار بوده است.

مديركل صنايع فلزي، برق والكترونيك در ادامه با اشاره به ميزان واردات و صادرات اين دفتر در مقايسه با كل كشور تصريح كرد: ارزش كالاهاي صادراتي مرتبط با دفتر صنايع فلزي، برق و الكترونيك نيز در سال گذشته بالغ بر ۱.۲۵ ميليارد دلار برآورد شده است.

وي اضافه كرد: همچنين ارزش كالاهاي وارداتي مرتبط با اين دفتر در سال ۹۲ نيز بالغ بر ۸.۳۴ ميليارد دلار بوده است. هاشمي در ادامه به برخي راهكارها با هدف ارتقاء توليد و رفع معضلات صنايع مختلف دراين دفتر اشاره كرد و گفت: تقويت توان توليدي كشور و توسعه همكاري هاي بين بخشي براي بهره گيري از ظرفيتهاي موجود و مديريت واردات، نوسازي و بازسازي واحدهاي صنعتي، معدني و صنفي،ارتقاي كميت و كيفيت توليدات و رقابت پذيري بنگاه ها ايجاد و توسعه كلينيك هاي تجاري و ارتقاي مهارت و دانش سرمايه هاي انساني با تأكيد بر توانمندسازي مديران و بنگاه ها از مهمترين آنها هستند.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: