۲۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۹

پنجمین بسته خبری اقتصاد مقاومتی- هفته چهارم اردیبهشت ۱۳۹۳

بسته دیگری از سری بسته‌های خبری اقتصاد مقاومتی برای مخاطبان عزیز آماده شده است، تا از آخرین تحولات مرتبط با اقتصاد مقاومتی در کشور آگاه شوید. قبلا گفته‌ایم که دغدغه ما گفتمان‌سازی مفهوم اقتصاد مقاومتی در کشور است که مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و در بند ۲۱سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بیان شده است.

به گزارش عیارآنلاین، بسته دیگری از سری بسته‌های خبری اقتصاد مقاومتی برای مخاطبان عزیز آماده شده است، تا از آخرین تحولات مرتبط با اقتصاد مقاومتی در کشور آگاه شوید. قبلا گفته‌ایم که دغدغه ما گفتمان‌سازی مفهوم اقتصاد مقاومتی در کشور است که مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و در بند ۲۱سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بیان شده است.

ساخت درونی قدرت- اقتصاد مقاومتی

به نظر مهم‌ترین اتفاق این هفته بازدیدی بود که رهبر انقلاب از دست‌آوردهای موشکی و پهبادی سپاه انجام داد. حتما صحبت‌های ایشان را بخوانید. ایشان به دولت تاکید کردند که مسئولان موضوع تحریم را از طریق دیگری حل کنند. بازهم توصیه می‌کنم صحبت‌های ایشان را مطالعه کنید.

سراغ رسانه‌ هم باید برویم. صدا و سیما در هفته گذشته محل اشکال بسیاری از افراد قرار گرفت. عمده اشکال‌ها به جولان بانک‌ها و واردکنندگان در تبلیغات تجاری صدا و سیما است. برکناری تهیه کننده برنامه سمت خدا مهم‌ترین بمب خبری این هفته بود. برای شناخت بهتر مسایل و ریشه‌یابی این تحولات خوب است تبلیغات در صداوسیما و نسبت آن با اقتصاد مقاومتی را مطالعه کنید.

اتفاق دیگری که رخ داد تشریح وضعیت بدهکاران بانکی بود. خبرگزاری فارس جزئیات بیشتری از وضعیت ابربدهکاران بانکی ارایه داد. یک قلمش این است که تنها ۱۸ نفر بدهی بالای ۵۰۰ میلیارد به بانک‌ها دارند. متاسفانه وضعیت بانک‌ها آنقدر به‌هم ریخته است و نظارت بانک مرکزی هم عملا وجود ندارد که این اتفاق‌ها می‌افتد. شنیده شده که قرار است مجلس طرح تحقیق و تفحصی از بانک‌ها و موسسات مالی انجام دهد. انشالله که نتیجه خوبی دهد. یک نماینده مجلس هم گفته قوه قضائیه اسامی بدهکاران کلان بانکی را منتشر کند. در مباحث بانکی ذکر این خبر هم خالی از لطف نیست. جمعه هفته گذشته مستندی از شبکه یک درباره سلطه دلار پخش شد که دیدنش به دوستان عزیز اکیدا توصیه می‌شود.

مساله شفافیت اطلاعات هم در هفته گذشته با یک خبر مهم در میدان رسانه‌ها بود. تصویب کلیات طرح رسیدگی به دارایی مسئولان نظام در مجمع تشخیص مصلحت یکی از اتفاقات مهم در راستای شفافیت اطلاعات است. به شرطی که این طرح به بلای طرح نظارت بر نمایندگان مجلس دچار نشود. اگر این طرح کمکی به شفافیت اطلاعات کند، می‌توان امیدوار بود اگر نکند می‌توان گفت سرکاری است.

قضیه بنزین را هم که در بسته‌های قبلی گفته‌ایم. ولی این خبر را لازم است که مطلع باشید. مدیر عامل شرکت پالایش خبر داده افزایش واردات بنزین به ۵٫۵ میلیون لیتر در روز. این خبر در زمانی است که هنوز مهر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی خشک نشده است. اگر دغدغه اجرایی شدن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را دارید تحولات مرتبط با واردات بنزین را دنبال کنید. (اینجا)

تا بسته خبری بعدی …

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: