۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰

میزان خرید تضمینی گندم از مرز یک میلیون تن گذشت

رشد 83 درصدی میزان خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل

نان گندم

به گزارش عیارآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران، مديرعامل این شركت از خريد 1 ميليون و 100 هزار تن گندم از كشاورزان در مدت يك ماه گذشته از فصل خريد تاكنون خبر داد و گفت: اين ميزان خريد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 83 درصدي را نشان مي دهد.

مهندس قبادي افزود: عمليات خريد گندم در 9 استان کشور هم اکنون بدون هيچ مشكلي و با پرداخت به روز بهاي گندم كشاورزان در حال انجام است.

وي تصريح كرد: مقدار 1ميليون و 100 هزار تن گندمهاي خريداري شده در قالب 150 هزار محموله توسط گندمكاران به 152 مركز فعال خريد دولتی تحويل داده شده است.

مهندس قبادي٬ بيشترين ميزان خريد گندم را مربوط به استان خوزستان با 700 هزار تن و سپس استان فارس با 135 هزار تن و بوشهر با بيش از 84 هزار تن اعلام كرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: تمامي وجوه گندم هاي خريداري شده توسط دولت به روز حساب كشاورزان واريز شده است.

مهندس قبادي در پايان٬ پرداخت به موقع بهای گندم به كشاورزان را به عنوان عمل مهمي در تشويق زارعين به تحويل گندم خود به مراكز خريد دولتي بر شمرد و تاکید کرد: تمامي سعی و تلاش ما و همكارانمان در سراسر كشور بر اين است تا روحيه ی اميد و نشاط ايجاد شده در گندمكاران را با آسان سازی روند خرید و واريز عندالتحويل مطالبات آن عزيزان، حفظ و ارتقا بخشيم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: