۲۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳

برنامه‌ریزی دولت برای حضور بخش خصوصی در توسعه ICT

واعظی گفت: معتقدیم توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات بدون حضور بخش خصوصی امکان پذیر نیست و از آنجایی که حوزه ICT جزء سودآورترین بخش ها در اقتصاد دنیا به شمار می‌رود حضور بخش خصوصی می تواند علاوه بر جذابیت سرمایه‌گذاری زمینه توسعه کشور در این بخش را فراهم کند. دولت نیز تمام تلاش خود را برای هموارتر کردن مسیر حضور بخش خصوصی به کار بسته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، محمود واعظی همزمان با ۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و مخابرات در پیامی اعلام کرد: رشد و توسعه روز افزون جوامع انسانی در عصر حاضر و جهش علمی و شگفت انگیزی که طی دهه های گذشته در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات حادث شده موجب پدیدار شدن مفاهیمی شده که نقش تعیین کننده ای در جهان کنونی دارند.

امروزه تحولات شگرف فناوری های ارتباطات و اطلاعات موجب شده تا در کسری از ثانیه ، اطلاعات وسیع میان مردم جهان جابه جا شود و این پدیده شگرف آور تحولات عظیمی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و علمی بوجود آورده و برسبک زندگی تاثیر گذاشته است. در بسیاری از کشورها این فناوری را به عنوان زیرساخت اساسی توسعه انتخاب کرده اند.

واعظی

در حال حاضر توسعه این فناوری موجب ارتقای سطح آگاهی آحاد جامعه شده و همین امر زمینه تغییر درخواست های مردم را فراهم کرده تا جایی که در روستاهای کشورمان نیز هموطنان خواستار دسترسی به اینترنت پرسرعت هستند؛ این تغییر نیازهای ایجاد شده در سطح جهانی موجب شده تا شعار روز جهانی ارتباطات امسال «ارتباطات باند پهن برای توسعه پایدار» انتخاب شود.

دسترسی همه مردم اعم از شهری و روستایی از خدمات فناوری های نوین ارتباطی آن هم با کیفیت مناسب از برنامه های اصلی وزارت ارتباطات است که با کمک همه اندیشمندان و متخصصان این حوزه محقق خواهد شد.

از سوی دیگر امروزه استفاده صحیح از حجم عظیمی از اطلاعات و تبلیغ گسترده اندیشه و فرهنگ اسلامی – ایرانی نیازمند تلاش مضاعف در این عرصه است و به همین جهت نیازمند ایجاد یک نهضت علمی در تولید نرم افزار بومی و محتوای ایرانی- اسلامی هستیم و از فعالان این بخش حمایت می کنیم.

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد کشورمان در جهت تبدیل شدن به هاب ارتباطی منطقه اقدام بسیاری اجرایی شده که روزجهانی ارتباطات امسال شاهد افزایش ظرفیت ترانزیت بین الملل در مسیر ارتباطی ایران اروپا خواهیم بود.

معتقدیم توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات بدون حضور بخش خصوصی امکان پذیر نیست و از آنجایی که حوزه ICT جزء سودآورترین بخش ها در اقتصاد دنیا به شمار می‌رود حضور بخش خصوصی می تواند علاوه بر جذابیت سرمایه‌گذاری زمینه توسعه کشور در این بخش را فراهم کند. دولت نیز تمام تلاش خود را برای هموارتر کردن مسیر حضور بخش خصوصی به کار بسته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد که روزی برسد که توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور، زیرساخت توسعه و موجب دسترسی آسان و مطلوب همه آحاد جامعه به انواع خدمات این فناوری شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: