۲۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۷

۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بخش آب و کشاورزی اختصاص دارد

امید گیلان پور: براساس قانون بودجه ۱۰ درصد منابع ورودی این صندوق به بخش آب، کشاورزی و منابع طبیعی تعلق می‌گیرد و این میزان به صورت ریالی به بخش کشاورزی تخصیص داده می‌شود.

کشاورزی

به گزارش عیارآنلاین، امید گیلان‌پور مدیر حوزه ریاست و دبیر هیئت عامل صندوق توسعه ملی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره اینکه چه بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به کشاورزی اختصاص می‌یابد، گفت: براساس قانون بودجه ۱۰ درصد منابع ورودی این صندوق به بخش آب، کشاورزی و منابع طبیعی تعلق می‌گیرد و این میزان به صورت ریالی به بخش کشاورزی تخصیص داده می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به کمبود منابع آبی در کشور چه راهکارهایی وجود دارد که مصرف آب را در بخش کشاورزی کاهش دهیم و بهره‌وری آن را افزایش دهیم، افزود: در درجه اول باید بپذیریم که ما در منطقه‌ای نیمه خشک و بیابانی زندگی می‌کنیم و همچنین باید الگوی تولید را بر اساس منطقه زندگی تغییر دهیم.

گیلان‌پور اظهار داشت: باید یادمان بماند که حق نداریم در طبیعت سیکل طبیعی محیط اطرافمان را از بین ببریم.

وی افزود: برای کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری آب باید قیمت‌گذاری مناسبی بر روی آن صورت گیرد و آب تبدیل به یک کالای اساسی شود تا با سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی امکان بهره‌وری از آب فراهم شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: