۲۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۴

اجرای برنامه‌ تبدیل مسکن مهر ۹۹ساله به ملکی در شهرهای جدید

مدیرکل حقوقی و املاک شهرهای جدید از برنامه وزارت راه و شهرسازی برای تبدیل مسکن مهر شهرهای جدید کشور به مسکن ملکی خبر داد و گفت: به‌زودی سازوکارهای مربوط به این برنامه مشخص می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی هدایت در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: هرچند در بحث ملکی شدن واحدهای مسکن مهر ۹۹ساله به ملکی مجمع هنوز مجوزی نداده است، اما با این حال در این مرحله موافق این کار هستیم.

مسکن مهر- ساوه

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که ممکن است یک‌سری بازتاب‌ها داشته باشد از این رو گفته‌ایم نظر وزیر راه و شهرسازی را برای این موضوع هم بگیریم. هم‌اکنون شماری از متقاضیان پیگیر تبدیل مسکن مهر ۹۹ساله به مسکن ملکی هستند که هزینه زمین را با قیمت کارشناسی پرداخت کنند.

وی با بیان این‌که این مسئله به‌نفع دولت است، خاطرنشان کرد: ایرانی‌ها علاقمند به زندگی در خانه‌ای هستند که مالکیت آن در اختیار خودشان باشد. از این رو در شرکت عمران شهرهای جدید هدف ما این است که مسیری را تعریف کنیم تا بتوانیم این کار را انجام دهیم.

هدایت یادآور شد: ممکن است بعضی فرصت‌طلبان این‌گونه مسئله را اعلام کنند که مثلاً می‌خواهند هزینه زمین را از مسکن مهری‌ها بگیرند که البته با تدابیر و روش‌های خوبی که در پیش گرفته‌ایم از این کار جلوگیری می‌کنیم.

مدیرکل حقوقی و املاک شهرهای جدید ایران با بیان “هزینه‌های مربوطه را فقط از کسانی که علامند به تبدیل مسکن مهر ۹۹ساله به مسکن ملکی هستند دریافت می‌کنیم” افزود: منابع مالی ناشی از اجرای این برنامه در زیرساخت‌های مسکن مهر هزینه می‌شود.

هدایت با اشاره به این‌که مجمع شرکت عمران شهرهای جدید در حال بررسی این برنامه برای تعریف سازوکارهای مربوطه است، تصریح کرد: هدف شرکت عمران شهرهای جدید این است که از هرگونه سوء‌استفاده احتمالی با تبدیل مسکن مهر ۹۹ساله به مسکن ملکی جلوگیری کند و به همین دلیل نیز کار کارشناسی دقیق و گسترده‌ای در حال انجام است.

وی از اجرای این برنامه در تمام شهرهای جدید ایران خبر داد و گفت: تبدیل مسکن مهر ۹۹ساله به ملکی کاملاً اختیاری بوده و هیچ اجباری در آن نیست.

به‌گفته هدایت، قیمت تبدیل مسکن مهر ۹۹ساله به مسکن ملکی بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری تعیین خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: