۲۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱

رضایی: اگر غرب موجب شکست مذاکرات شود، باید بالای ۲۰درصد غنی‌سازی کنیم

اگر طرف غربی باعث شکست مذاکرات شود، به‌نظر من ایران نباید خود را محدود به غنی‌سازی ۲۰ درصد کند و تا آنجا که منافع ملی ایجاب می‌کند، غنی‌سازی را در درجات بالاتر ادامه دهد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز جمعه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در ارتباط با ملاک موفقیت ما در مسئله هسته‌ای تصریح کرد: شاخص موفقیت در مسئله هسته‌ای این است که کلیه تحریم‌ها تا پایان سال ۹۳ برطرف شود و مسئله هسته‌ای ایران از دستور کار شورای امنیت سازمان ملل خارج شود و از آن سو نیز ما فناوری هسته‌ای را حفظ کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آمریکا این موضوع را می‌پذیرد یا نه، گفت: آمریکا در شرایط چند سال پیش نیست که این شرایط را نپذیرد. شکست آمریکا در سوریه، اوکراین و حوادث دیگر نشان می‌دهد که آمریکا قادر به ایجاد یک چالش دیگر نیست و اگر این کار را انجام دهد، هزینه سنگینی برای این کشور به‌دنبال خواهد داشت و منطقه خاورمیانه را از دست خواهد داد، پس بهتر است آمریکا این فرصت را از دست ندهد و در مذاکرات کارشکنی نکند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان افزود: اگر طرف غربی باعث شکست مذاکرات شود، به‌نظر من ایران نباید خود را محدود به غنی‌سازی ۲۰ درصد کند و تا آنجا که منافع ملی ایجاب می‌کند، غنی‌سازی را در درجات بالاتر ادامه دهد، همان‌طور که برزیل و آرژانتین و چند کشور دیگر تا ۸۰ درصد اورانیوم غنی می‌کنند و درآمد بالایی از این طریق به دست می‌آورند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: