۲۶ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۱

زنگنه: تولید نفت و میعانات گازی ایران به ۵.۷ میلیون بشکه در روز افزایش می یابد

وزیر نفت با ابراز امیدواری از همکاری اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت ایران، از افزایش تولید نفت خام و میعانات گازی کشور به ۵.۷ میلیون بشکه در روز طی سه، چهار سال آینده خبر داد.

زنگنه2به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، رویترز اعلام کرد: بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران که برای شرکت در نشست بین المللی انرژی به مسکو سفر کرده است گفت امیدوار است اعضای اوپک برای افزایش تولید کشورش جا باز کنند.

زنگنه که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کند اعضای اوپک تولید خود را کاهش دهند تا برای ایران جا باز شود، اظهار داشت: «من فکر می کنم آن ها این کار را انجام دهند. من مطمئنم این کار را انجام می دهند. آن ها به طور مستقیم و رو در رو به من گفته اند در کنار ما پیش می روند و برای نفت ایران جا باز می کنند».

وزیر نفت ایران در مورد افزایش تولید نفت کشورش نیز گفت: ایران با وجود این که هدف تحریم های غرب قرار دارد، امسال و سال آینده تولید و صادرات نفت خود را افزایش می دهد و طی سه تا چهار سال آینده برنامه میان مدت ایران، افزایش تولید نفت و میعانات گازی خود به ۵.۷ میلیون بشکه در روز است.

علی النعیمی، وزیر نفت عربستان نیز در پاسخ به این پرسش که آیا کشورش حاضر است برای افزایش صادرات نفت ایران، تولید خود را کاهش دهد، بدون اظهار نظری در این رابطه به وزیر نفت ایران اشاره کرد و گفت: «بروید و از او بپرسید».

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: