۲۵ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۵

محمدی:پیگیر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستیم

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: شیراز همچنان یکی از مراکز نخبه‌پروری کشور محسوب می‌شود.

شاپور محمدیبه گزارش عیارآنلاین، به نقل ازایسنا شاپور محمدی در دوازدهمین همایش ملی حسابداران ایران در شیراز گفت: یکی از نخبه‌های پرورش یافته در شیراز پرفسور پسران است که یکی از کاندیداهای دریافت نوبل اقتصاد محسوب می‌شود.

وی یکی از مباحث مهم طرح شده در مسیر حل مشکلات اقتصادی جامعه را ایجاد وفاق ملی اقتصاددانان برشمرد و گفت: این همایش و همایش‌هایی نظیر این، از جمله مواردی است که می‌تواند وفاق و همدلی را بین صاحب‌نظران اقتصادی در حوزه‌های مختلف تقویت کند.

معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه دولت با تلاش فراوان موفق به مهار تورم ۴۵ درصدی و کاهش آن تا حدود ۳۴ درصد شد، گفت: این یک بخش از حماسه اقتصادی بود و به تبع تثبیت محیط کلان اقتصادی، مبحث تورم و حمایت از تولید هم مباحث دیگر در این موضوع است.

وی با بیان اینکه دولت در این زمینه تلاش‌هایی را انجام داده و موفقیت‌هایی را کسب کرده است، گفت: برای اجرایی شدن بخش‌هایی از حماسه اقتصادی که سال گذشته محقق نشد، باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری توسط بخش‌های مختلف به‌جد پیگیری شود.

محمدی جامعه‌ حسابداران و حسابرسان را از جمله ظرفیت‌های بسیار مهم در مباحث اقتصادی برشمرد و تاکید کرد: امروز تعداد فارغ‌التحصیلان دوره دکتری حسابداری در مقایسه با سایر کشورها در کشور کم است.

این مقام مسئول با اشاره به نقش حسابداری در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: یکی از مباحثی که نقش حسابداری در آن به‌خوبی مشخص می‌شود، موضوع مبادلات تهاتری است که در زمان بروز فشارهای اقتصادی و محدودیت‌های انتقال پول، مد نظر دولت‌ها قرار می‌گیرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور نیز در این همایش گفت: هم‌اینک بیش از هزار شرکت اعم از سهامی عام و نهاد مالی در بورس ثبت شده و این تعداد با درنظر گرفتن شرکت‌های تابعه، به بیش از ۲ هزار شرکت می‌رسد.

علی صالح‌آبادی گفت: امروز مفتخر هستیم که بسیاری از شرکت‌های فعال در بورس و فرابورس هم واحد حسابرسی فعالی داخلی و هم کمیته‌های حسابرسی فعال دارند.

وی با اشاره به مصوبه روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، در خصوص موظف شدن نهادها و ارگان‌های مالی برای ثبت اطلاعات مالی و انتشار آن نزد سازمان بورس، گفت: بورس ایران دارای امنیت مناسبی در خصوص اطلاعات و داده‌های مالی شرکت‌ها است و اطلاعات در فضایی بسیار امن با امضای دیجیتال توسط شرکت‌ها تولید می‌شود و در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد.

صالح‌آبادی با اشاره به صدور مجوز امضای دیجیتال در سازمان بورس، گفت: این مجوز به سازمان بورس محدود نخواهد شد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: