۲۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۳

رشیدی: استاندارد نبودن بنزین وارداتی صحت ندارد

رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این که گفته می‌شود کیفیت بنزین‌های وارداتی با استانداردهای ١٥ سال گذشته سنجیده شده‌اند کاملا بی اساس و مردود است.

رشیدیبه گزارش عیارآنلاین، یوسف رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرگزاری شانا، با بیان این که خبرهای منتشر شده در مورد استاندارد نبودن بنزین‌های وارداتی صحت ندارد، گفت: این که گفته می‌شود کیفیت بنزین‌های وارداتی با استانداردهای ١٥ سال گذشته سنجیده شده‌اند، کاملا بی اساس و مردود است.

رشیدی افزود: بحث استاندارد یورو٤ موضوعی جدید و تازه‌ای قلمداد می‌شود، لذا نمی‌توان عنوان کرد که کیفیت بنزین‌های وارداتی با استانداردهای یورو در سالهای گذشته سنجیده شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: براساس توافقات انجام شده میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت، واردات بنزین باید با استاندارد یورو منطبق باشد که این موضوع نیز تا به حال رعایت شده است.

رشیدی عنوان کرد: براساس مصوبات جدید، سوخت جایگاههای کشور، هر سه ماه یکبار توسط سازمان حفاظت محیط زیست آنالیز و نمونه گیری می‌شود که در آخرین نمونه گیری صورت گرفته مشخص شد که بنزین جایگاهها با استاندارد یورو٤ مطابقت دارد.

به گزارش عیارآنلاین، از سال ۷۸ تا امروز ۸ استاندارد برای بنزین تدوین شده و بنزین‌های وارداتی بر این اساس سنجیده می‌شود. این در حالی است که تنها استاندارد ۴۹۰۴ که در سال ۹۱ ابلاغ شد به عنوان استاندارد اجباری بنزین یورو۴ شناخته می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: