۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۳

پیش بینی خرید 10 میلیون تن گندم

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی از خرید تضمینی حدود یک میلیون تن گندم در 9 استان کشور خبر داد و پیش‌بینی کرد: امسال 10 میلیون تن گندم خریداری شود که اعتبارات آن به صورت کامل تامین شده است.

نان گندم

به گزارش عیارآنلاین، معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی، در گفت‌وگو با ایسنا از خرید تضمینی حدود یک میلیون تن گندم در 9 استان کشور خبر داد و پیش‌بینی کرد: امسال 10 میلیون تن گندم خریداری شود که اعتبارات آن به صورت کامل تامین شده است.

حسین مهدی‌دوست اظهار کرد: از پانزدهم فروردین امسال تا پایان 21 اردیبهشت 988 هزار و 818 تن گندم به ارزش حدود هزار میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 15 درصد رشد داشته است.

وی افزود: خرید تضمینی گندم به ترتیب به استان‌های خوزستان با 642 هزار تن، فارس با 114 هزار تن، بوشهر با 86 هزار تن، ایلام با 70 هزار تن، کرمان با 32 هزار تن، هرمزگان با 22 هزار تن، کرمانشاه با 12 هزار تن، سیستان با 6000 تن و کهگیلویه و بویراحمد با 2600 تن اختصاص دارد.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی ادامه داد: 611 هزار تن از گندم کشاورزان از سوی شبکه‌های تعاون روستایی و حدود 377 هزار تن توسط شرکت‌های غله وزارت جهاد کشاورزی خریداری شده است.

مهدی‌دوست با بیان این‌که تا رسیدن چک لیست‌های خرید مراکز تحویل گیرنده کشاورزان به بانک عامل یکی – دو روز طول می‌کشد تا بهای گندم به حساب کشاورزان واریز شود، گفت: در سال گذشته اعتبار مناسب برای خرید تضمینی گندم از محل درآمدهای هدفمندی‌ یارانه‌ها تامین شده بود اما در مرحله تخصیص با مشکلات بسیاری مواجه شد در حالی که امسال با توجه به تخصیص کامل ردیف اعتباری خرید تضمینی گندم به وزارت جهاد کشاورزی مشکلی از نظر پرداخت بهای محصول کشاورزان نخواهیم داشت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: