۲۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۴
همزمان با توقف خرید بنزین پتروشیمی

تهاتر بنزین وارداتی با نفت کوره صادراتی

قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: وزارت نفت به منظور تامین نیاز کشور به بنزین و در ازای درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت کوره، بنزین با کیفیت بالا وارد خواهد کرد.

قمصریبه گزارش عیارآنلاین، سید محسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر افزود: وزارت نفت به منظور تامین نیاز کشور به بنزین ، تفاوت میزان تولید ۶۴ میلیون لیتری بنزین در پالایشگاههای داخلی را تا سقف مصرف جاری کشور، بنزین با کیفیت بالا وارد خواهد کرد.

قمصری با بیان اینکه به منظور افزایش کیفیت و کاهش شاخص آلایندگی بنزین داخلی با خارجی ممزوج می شود، گفت: پیش از این، بخش عمده ای از نیاز بنزین کشور با امتزاج بنزین پیرولیز تولیدی پتروشیمی ها با تولیدات پالایشگاهی تامین می شد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه پارسال به طور متوسط روزانه ۳.۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت برتر از خارج وارد شده است، گفت : امسال نیز این روند ادامه خواهد یافت و با توجه به دستور وزیر نفت مبنی بر قطع خرید بنزین از پتروشیمی ها، بنزین متناسب با نیاز وارد می شود .

قمصری افزود: با توجه به محدود بودن بودجه شرکت ملی نفت، نمی توانیم بنزین را از محل بودجه های مصوب مجلس خریداری کنیم و از طرفی مجلس شورای اسلامی برای واردات بنزین با استفاده از درآمدهای حاصل از نفت خام نیز ممنوعیت وضع کرده اما براساس قانون، شرکت ملی نفت می تواند در ازای درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت کوره که درشرکتهای پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور تولید می شوند، برای تامین نیاز کشور، بنزین وارد کند.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران میزان نفت کوره صادراتی کشور را حدود یک میلیون تن در ماه اعلام کرد و گفت: قیمت آن براساس قیمتهای جهانی محاسبه می شود.

قمصری قیمت هر تن بنزین وارداتی را در حال حاضر ۱۱۰۰ دلار اعلام کرد.

به گزارش عیارآنلاین، اظهارات قمصری در حالی صورت می گیرد که آنچه در پتروشیمی ها تولید می شود، بنزین پیرولیز نبوده، بلکه ریفرمیت است. هم چنین این اظهارات مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت نشان می دهد که گمانه زنی های برخی رسانه ها مبنی بر تصمیم وزارت نفت برای تهاتر بنزین با نفت خام، واقعیت ندارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: