۲۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۶

درخواست نظام صنفی رایانه‌ای از دانشگاهها/ مهارت فارغ‌التحصیلان فناوری اطلاعات افزایش یابد

متاسفانه با وجود اهمیت آموزش‌های تخصصی فناوری اطلاعات در کشور، سازمان‌های دولتی ذیربط برای این مراکز، هیچ نوع تسهیلاتی را در نظر نگرفته‌اند و همین موضوع باعث بالا رفتن هزینه برگزاری دوره‌های تخصصی فناوری اطلاعات شده است .

به گزارش عیارآنلاین، مازیار گنجه‌ای عضو کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفتگو با مهر، با تاکید بر اهمیت تخصیص تسهیلات به شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه با وجود اهمیت آموزش‌های تخصصی فناوری اطلاعات در کشور، سازمان‌های دولتی ذیربط برای این مراکز، هیچ نوع تسهیلاتی را در نظر نگرفته‌اند و همین موضوع باعث بالا رفتن هزینه برگزاری دوره‌های تخصصی فناوری اطلاعات شده است.

مهارت   رایانه

وی با بیان اینکه دانشگاهها نباید رقیب بخش خصوصی در آموزش‌های فناوری اطلاعات باشند ادامه داد: هم اکنون موسسات آموزش IT معتبر در حال پرکردن شکاف میان دانشگاه و اشتغال برای فارغ التحصیلان این حوزه هستند.

گنجه ای با ابراز علاقه مندی بر افزایش تعامل سازمان نظام صنفی رایانه ای با دانشگاه‌ها تصریح کرد: شکاف میان کمیسیون آموزش این سازمان و دانشگاهها در جهت افزایش مهارت فارغ‌التحصیلان فناوری اطلاعات باید برداشته شود.

وی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته در این خصوص، افزود: متاسفانه هنوز دانشگاه‌ها در این زمینه پاسخ مثبتی ارائه نکرده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران خاطرنشان کرد: برخی از دانشگاه‌ها از طریق امکانات دولتی، تعاونی‌های آموزشی ایجاد کرده و با زیرفروشی در این حوزه، فضای رقابت با بخش خصوصی را ناعادلانه‌ کرده‌اند؛ این درحالی است که شرکت‌های خصوصی این عرصه به دلیل محدودیت در استفاده از معافیت‌های مالیاتی و بیمه ای نمی توانند با تعرفه مناسب و قابل رقابت با این تعاونی‌ها، خدمات خود را عرضه کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: