معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد :

بومی سازی سهمیه های تخصص در آزمون دستیاری ۹۳

دكتر ضيايي معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد : براساس اصلاحيه تبصره ۳ قانون عدالت آموزشي در مورد سهميه‌هاي بومي ۳۰ درصد ظرفيت‌ها در هر رشته تخصصي به داوطلبان بومي اختصاص می یابد.

tm.aspxبه گزارش عیارآنلاین به نقل از وبدا، دكتر ضيايي معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد : براساس اصلاحيه تبصره ۳ قانون عدالت آموزشي در مورد سهميه‌هاي بومي ۳۰ درصد ظرفيت‌ها در هر رشته تخصصي به داوطلبان بومي اختصاص می یابد.

معاون آموزشي وزارت بهداشت گفت: كساني كه از اين سهميه استفاده كنند با حداقل ۸۵ درصد نمره پذيرفته مي‌شوند به شرط اينكه بومي منطقه مورد نظر باشند.

وي افزود: اين دانشجويان در صورت استفاده از سهميه مناطق بومي موظف به ارائه خدمت تا ۳ برابر مدت تحصيل در همان مناطق خواهند بود.

دكتر ضيايي در ادامه گفت: اگر رشته انتخابي داوطلبان بومي در دانشگاه منطقه آنها نبود مي‌توانند در دانشگاه قطب مربوطه به تحصيل ادامه دهند ولي محل خدمتشان بعد از فارغ‌التحصيلي همان شهرستان‌هاي استان بومي خودشان است.

دكتر ضيايي اجراي اين طرح را كمك به ماندگاري بيشتر نيروي انساني و متخصصين در مناطق كم برخوردار و غيربرخوردار دانست و گفت: متقاضيان استفاده از سهميه‌هاي بومي بر اساس قانون مصوب مجلس، اجازه طبابت در مناطق يا استان‌هاي ديگر كشور را نخواهند داشت.

کارشناسان بر این باورند اختصاص سهمیه به داوطلبان بومی مناطق محروم، علاوه بر نزدیک شدن به عدالت آموزشی، شاهد بهبود عدالت در توزیع نیروی انسانی متخصص در حوزه بهداشت و درمان نیز خواهیم بود.

برچسب‌ها:

۳ دیدگاه

 1. ناشناس :

  سهمیه مناطق محروم به اسارت رفتنه

  • سرویس اجتماعی :

   سهمیه بومی ویژه ساکنین اون مناطق هست، تا اینطور کسی به اسارت نرود.

   • میلاد :

    کلا در این مملکت سیاست براینه که هیچوقت شرایط را برای افراد عادلانه و منصفانه ایجاد نمی کنند بلکه کاری می کنند که مردم مجبور بشن به همان اوضاع عصف ناک تن در بدن. قضیه سهمیه مناطق محروم هم همینه. اگر شرایط کار در مناطق محروم عاقلانه و عادلانه بود و پزشک این احساس رو نمیکرد که داره به انسانیتش توهین میشه و ازش سوئ استفاده نمیشه مطمئن باشی افراد با سهمیه آزاد هم در مناطق محروم طبابت میکردند و دیگر لازم نبود چیزی به نام سهمیه مناطق محروم ایجاد بشه. میخوان با این سهمیه پزشکهایی رو که از این سهمیه استفاده می کنند رو در شرایطی قرار بدن که حق اعتراض نداشته باشند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: