۲۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۴

۸۶۳ هزار تن کالا در فروردین ۹۳ ترانزیت شد

​مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی گفت: در فروردین بیش از ۸۶۳ هزار تن کالا از مرزهای کشور ترانزیت شد که از این میزان ۸۲۰ هزار تن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۹۵ درصد از طریق جاده و ۴۲ هزار تن معادل ۵ درصد با راه‌آهن حمل شد.

ترانزیت - واردات - گمرکبه گزارش عیارآنلاین، به نقل از تسنیم، محمد جواد عطرچیان اظهار کرد: از مجموع کالاهای ترانزیت شده، ۴۰۲ هزار تن را مواد نفتی و ۴۶۰ هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند که عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مواد سوختی، لوازم خانگی، انواع پنبه، کالاهای ساختمانی، وسایل نقلیه باری و مسافری است.

وی افزود: در مدت زمان مذکور، از میان مرزهای کشور پرویزخان با ۲۶۳ هزار تن معادل ۳۱ درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود. پس از آن مرزهای بندرعباس، بازرگان و سرخس در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی خاطرنشن کرد:‌در زمینه ترانزیت خروج کالا از کشور، بندر امام با ۳۳۰ هزار تن معادل ۳۸ درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای بندرعباس، بازرگان، لطف‌آباد و سرخس در رده‌های بعدی قرار دارند.

عطرچیان بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام کرد و افزود: از ۳۷ هزار دستگاه تعداد سفر کامیون‌های حمل کننده کالاهای ترانزیتی، ۱۹ هزار دستگاه معادل ۵۱ درصد توسط کامیون ایرانی و مابقی توسط سایر ملیت‌ها از کشور حمل شده است.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: