۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۴

۸۶۳ هزار تن کالا در فروردین ۹۳ ترانزیت شد

​مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی گفت: در فروردین بیش از ۸۶۳ هزار تن کالا از مرزهای کشور ترانزیت شد که از این میزان ۸۲۰ هزار تن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۹۵ درصد از طریق جاده و ۴۲ هزار تن معادل ۵ درصد با راه‌آهن حمل شد.

ترانزیت - واردات - گمرکبه گزارش عیارآنلاین، به نقل از تسنیم، محمد جواد عطرچیان اظهار کرد: از مجموع کالاهای ترانزیت شده، 402 هزار تن را مواد نفتی و 460 هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند که عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مواد سوختی، لوازم خانگی، انواع پنبه، کالاهای ساختمانی، وسایل نقلیه باری و مسافری است.

وی افزود: در مدت زمان مذکور، از میان مرزهای کشور پرویزخان با 263 هزار تن معادل 31 درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود. پس از آن مرزهای بندرعباس، بازرگان و سرخس در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی خاطرنشن کرد:‌در زمینه ترانزیت خروج کالا از کشور، بندر امام با 330 هزار تن معادل 38 درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای بندرعباس، بازرگان، لطف‌آباد و سرخس در رده‌های بعدی قرار دارند.

عطرچیان بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام کرد و افزود: از 37 هزار دستگاه تعداد سفر کامیون‌های حمل کننده کالاهای ترانزیتی، 19 هزار دستگاه معادل 51 درصد توسط کامیون ایرانی و مابقی توسط سایر ملیت‌ها از کشور حمل شده است.

تلگر

برچسب‌ها:

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: