۲۴ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۶
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی

۸۰ درصد منابع صندوق توسعه به بخس صنعت تعلق گرفته است

۸۰ درصد مجموع منابع صندوق توسعه ملی به صورت ارزی است که از این میان ۹۹ درصد آن به بخش صنعت اختصاص یافته است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، جلسه هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با صندوق توسعه ملی با محوریت معرفی، تصویب و گشایش اعتباری طرح‌های ارزی، نیازهای ریالی و ارزی سال ۹۳ در بخش سرمایه ثابت، اولویت های سرمایه گذاری و شاخص ارزیابی طرح‌ها برگزار شد.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست ضمن تشکر از عملکرد صندوق توسعه ملی ابراز امیدواری کرد، پیگیری و تعامل وزارتخانه و صندوق بتواند توسعه و حمایت از حوزه تولید را به دنبال داشته باشد.

نعمت‌زاده گفت: تکمیل زنجیره تولید کالاهای استراتژیک نظیر فولاد و آلومینیم باید در طرح های ارائه شده به صندوق توسعه ملی لحاظ شود. حمایت از طرح های توسعه ای و اولویت بندی طرح هایی که بازدهی مناسب داشته باشند از محورهای دیگر سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه بود.

همچنین سید صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی نیز در این جلسه گفت: ارزیابی بانک های عامل و اولویت بندی طرح های اعلامی، مبنای کار ما خواهد بود.

صفدر حسینی افزود: ۸۰ درصد مجموع منابع صندوق توسعه ملی به صورت ارزی است که از این میان ۹۹ درصد آن به بخش صنعت اختصاص یافته است.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی تصریح کرد: باید طرح های معرفی شده به صندوق توسعه ملی اثربخش تر و تعریف شده باشد تا ماندگاری و اثربخشی آن دوچندان شود. همچنین در این جلسه از عملکرد بانک صنعت و معدن طی ۴ ماهه اخیر به دلیل اخذ ۸۰ تا ۹۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی برای اختصاص به طرح های صنعتی ابراز رضایت شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: