۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱

تلاش وزارت علوم برای افزایش بودجه پارکهای علم و فناوری در سال آینده

کریمیان گفت: افزایش بودجه پارک‌ها و مراکز رشد برای سال 94 از هم اکنون باید در دستور کار قرار گیرد، در این راستا جلب توجه نمایندگان مجلس شوراي اسلامي به این مراکز از جمله اولویت‌ها است چرا که پارک های علم و فناوری زیرساخت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هستند و تقویت این بخش، کلید اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، مصطفی کریمیان اقبال مدیر کل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به تفاهم صورت گرفته در نشست سراسری پارک های علم و فناوری و وعده های حمایتی وزارت علوم در جهت توسعه و گسترش این پارک ها اظهار داشت: هماهنگی برای افزایش بودجه پارک های علم و فناوری از جمله دستاوردهای این نشست بود که در این زمینه وزارت علوم قول همکاری مساعد را در جهت معرفی بیشتر پارک های علم و فناوری و مراکز رشد به نمایندگان مجلس و بودجه گزاران داد تا در سال 94 بودجه قابل قبولی به این مراکز علمی و فناوری تخصیص یابد.

مصطفی کریمیان

افزایش بودجه پارک‌ها و مراکز رشد برای سال 94 از هم اکنون باید در دستور کار قرار گیرد، در این راستا جلب توجه نمایندگان مجلس شوراي اسلامي به این مراکز از جمله اولویت‌ها است چرا که پارک های علم و فناوری زیرساخت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هستند و تقویت این بخش، کلید اقتصاد مقاومتی است.

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه تجاری سازی تحقیقات میان وزارت علوم و وزارت بهداشت در حاشیه نشست پارک های علم و فناوری خبر داد و گفت: همکاری در حوزه تجاری سازی تحقیقات و طرح های پارک های علم و فناوری و نیز تبادل تجربیات از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

در همین حال برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران پارک های علم و فناوری و نیز همکاری با انجمن علمی پارک ها برای ارزیابی پارک های علم و فناوری و ارائه شاخص ها از دیگر موارد طرح شده در نشست سراسری پارک های علم و فناوری بوده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: