۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۶

فروش ۱۲ هزار بشکه نفت در بورس انرژی تا امروز / قیمت ها بالاست

سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی، با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲ هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی ایران مورد معامله قرار گرفته‌است، اظهار داشت: متأسفانه قیمت‌ها تا حدی بالاست و در حال پیگیری هستیم، تا قیمت مقداری تعدیل شود.

حسینی-بورس انرژیبه گزارش عیارآنلاین، سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲ هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی ایران مورد معامله قرار گرفته‌است، اظهار داشت: متأسفانه قیمت‌ها تا حدی بالاست و در حال پیگیری هستیم، تا قیمت مقداری تعدیل شود.

حسینی ادامه داد: پالایشگاهها اکنون خریدار نفت خام هستند که برای جذابیت بیشتر در آینده قیمت‌ها کمی تعدیل شوند.

مدیرعامل بورس انرژی ایران با اشاره به معاملات برق تأکید کرد: با توجه به اعتبارات تعیین شده، این معاملات در سطح خوبی در حال انجام است و طبق برنامه‌ریزی و توافق میان وزارت نیرو، حجم معاملات و ارزش آن بیش از گذشته خواهد بود.

حسینی افزود: معاملات در بازار میعانات گازی نیز اکنون در سطح بسیار خوبی پیگیری می‌شود و در آینده عرضه میعانات گازی به صورت نامحدود از طریق بندرعباس فراهم خواهد شد.

مدیرعامل بورس انرژی ایران با تأکید بر اینکه فراهم شدن عرضه میعانات گازی از طریق بندرعباس موجب معاملات نامحدود آن خواهد شد، گفت: چون فازهای پارس جنوبی در این منطقه قرار دارند، در حال رایزنی هستیم تا در بندرعباس سایت بارگیری جداگانه‌ای ایجاد شود، تا به صورت نامحدود، میعانات گازی به خریداران تحویل شود.

حسینی همچنین با اعلام این خبر که اولین متانول صادراتی در بورس انرژی ایران مورد معامله قرار گرفت، گفت: محموله ۱۰ هزار تنی متانول در رینگ صادراتی به صورت رقابتی عرضه شد و خریدار چینی موفق به معامله این محموله شد.

مدیرعامل بورس انرژی ایران خاطرنشان کرد: در متانول نیز بازار خوبی شکل گرفته که امیدواریم در آینده توسعه یابد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: