۲۳ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۸

قمصری: نفتکشهای ایرانی همچنان تحت پوشش بیمه‌های داخلی هستند

قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه در حال حاضر نفتکشهای عظیم ایرانی که کار صادرات نفت را انجام می‌دهند، تحت پوشش بیمه‌های داخل کشور هستند، از تلاش هند برای تأسیس صندوق بیمه انرژی به منظور تضمین واردات نفت از ایران خبر داد.

قمصریبه گزارش عیارآنلاین، سید محسن قمصری، مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران در گفتگو با خبرگزاری شانا، درباره وضع بیمه نفتکشهای ایرانی گفت: هم اکنون در داخل کشور مشکلی برای بیمه نفتکشها وجود ندارد.

قمصری درباره این که بعد از کمرنگ شدن تحریم بیمه ای کشتیهای حامل نفت ایران، آیا نفتکشهای ایرانی از بیمه بین المللی استفاده می کنند، گفت: تنها بیمه بین المللی که در حال حاضر نفتکشهای ایرانی از آن استفاده می کنند، بیمه نیمه بین المللی کیش است.

به گزارش شانا، مؤسسه بیمه متقابل کیش توسط گروهی از مالکان کشتیهای ایرانی در مورخ ١٣٩٠/٠٥/١٢ به منظور تحت پوشش قرار دادن مسئولیت مالکان در قبال اشخاص ثالث در جزیره کیش با مجوز بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد.

مدیر امور بین المللی شرکت ملی نفت ایران افزود: در حال حاضر نفتکشهای عظیم ایرانی که کار صادرات نفت را انجام می‌دهند، تحت پوشش بیمه‌های داخل کشور هستند. ضمن این که محموله هایی را هم که وارد کشور می شوند، آنها بیمه می کنند.

قمصری درباره فرجام تاسیس صندوق بیمه انرژی هند برای تضمین واردات نفت از ایران گفت: از آخرین پیشرفت آن اطلاعی ندارم.

مدیر امور بین المللی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به این که هندی ها در تلاشند این صندوق را راه اندازی کنند، افزود: نتیجه این تلاشها هنوز اعلام نشده است؛ البته ما هم تشکیل این صندوق را پیگیری می کنیم.

قمصری تصریح کرد: هند هم اکنون درگیر انتخابات، تغییر کابینه و شرایط خاص خود است که قاعدتا باید صبرکرد آنها به ثبات برسند.

مدیر امور بین المللی شرکت ملی نفت ایران درباره این که آیا تشکیل این صندوق شدنی است،افزود: در شرایط تحریم باید همه راهها را امتحان کرد که پیگیری تشکیل این صندوق یکی از این راههاست.

به گزارش شانا، دولت هندوستان به منظور دسترسی مستمر پالایشگاههای نفت این کشور به نفت ایران و مقابله با تحریمهای اعمالی غرب بر واردات نفت خام از ایران، تصمیم به تاسیس صندوق ٤٠٠ میلیون یورویی بیمه انرژی برای تضمین واردات نفت از ایران گرفت که هنوز تاسیس آن در هاله ای از ابهام قرار دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: