۲۲ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۳

خسروجردی: بنزین وارداتی به کشور به هیچ عنوان آلوده نیست

حسن خسروجردی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی که یکی از افراد ذی ربط در امر واردات بنزین به کشور است، در خصوص آلایندگی بنزین وارداتی اظهار کرد: بنزین وارداتی به کشور به هیچ عنوان آلوده نیست و مطابق استانداردهای جهانی است.

خسروجردیبه گزارش عیارآنلاین، حسن خسروجردی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی که یکی از افراد ذی ربط در امر واردات بنزین به کشور است، در خصوص آلایندگی بنزین وارداتی اظهار کرد: بنزین وارداتی به کشور به هیچ عنوان آلوده نیست و مطابق استانداردهای جهانی است.

خسروجردی در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران، اکتان بنزین وارداتی را ۹۲ الی ۹۵ اعلام کرد و گفت: این در حالی است که اکتان بنزین تولید داخل ۸۳ الی ۸۷ است و ترکیب بنزین وارداتی، اکتان بنزین مصرفی کشور را بالاتر نیز خواهد برد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی در ادامه با بیان این‌که به نظر می‌رسد میزان آروماتیک‌های سرطان زا نظیر بنزن بنزین وارداتی بسیار کم و در بنزین یورو۴ حتی صفر باشد، گفت: این بنزین نه تنها سرطان زا نیست بلکه تا به تولید رسیدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بنزین معمولی تولیدی در کشور را نیز تعدیل خواهد کرد.

خسروجردی با بیان این‌که دولت برای خرید بنزین تولیدی پالایشگاه‌های کوچک مقیاس شرط گذاشته است، گفت: دولت اعلام کرده است در صورتی بنزین تولیدی این پالایشگاه‌ها را می‌خرد که مطابق با استاندارد یورو ۴ باشند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی در پاسخ به این سؤال که چند درصد از بنزین تولیدی پالایشگاه‌های کوچک مقیاس یورو ۴ است، گفت: تا به حال بنزین تولیدی هیچ یک از این پالایشگاه‌ها یورو۴ نبوده است و فکر می‌کنم تمام محصول بنزین این پالایشگاه‌ها به کشورهایی نظیر قطر و عراق صادر می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: