۲۲ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۵

تکمیل بالگرد و هواپیمای ایرانی تا پایان سال آینده

رییس سازمان صنایع هوایی از تکمیل دو بالگرد جدید ۸ و ۱۴ نفره ایرانی و مدل جدید هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۱ تا پایان سال آینده خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ایسنا، منوچهر منطقی رییس سازمان صنایع هوایی ایران در حاشیه «همایش مدیریت فناوری در طرح کلان هواپیمای مسافری ۱۵۰ نفره» در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دو بالگرد ۸ نفره و ۱۴ نفره طراحی کرده‌ایم که تست‌های تحقیقاتی آن از امسال شروع می‌شود و درسال آینده تکمیل می‌شوند، اظهارکرد: همچنین مدل جدید هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۱ نیز در سال آینده تکمیل می‌شود و این هواپیما یک پروژه تحقیقاتی در ۸ حوزه مختلف است.

بالگرد

در حوزه طراحی و ساخت هواپیما نیز دو نوع پروژه در دست اجرا داریم که مربوط به مدل‌های جدید هواپیمای ایران ۱۴۰ است که یک مدل آن ارتقا یافته ایران ۱۴۰ محسوب می شود و بیشتر جنبه صادراتی دارد و پیش بینی ما این است که تکمیل این پروژه بین ۱۲ تا ۱۶ ماه به طول بینجامد.

رییس سازمان صنایع هوایی ایران همچنین درباره پروژه هواپیمای مسافری ۱۵۰ نفره نیز که در شورای عالی عتف به عنوان یکی از طرح های کلان کشور به تصویب رسیده است، گفت:‌ این طرح کلان با همکاری یک شبکه دانشگاهی صنعتی، شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی به طور رسمی از تیرماه سال ۹۱ آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود پروژه هواپیمای مسافری ۱۵۰ نفره ۵ سال به طول بینجامد، اظهارکرد: ۳ سال اول اجرای پروژه به طراحی مدل هواپیما اختصاص یافته و دو سال بعد نیز برای تست‌های تخصصی صرف خواهد شد.

منطقی با بیان اینکه سفارش‌هایی برای فروش هواپیمای مسافری گرفته‌ایم و پاسخ بازاریابی‌های ما مثبت بوده است، درباره حضور شرکت های بین المللی در ساخت هواپیمای ۱۵۰ نفره نیز گفت: ما حداقل از سه مجموعه بین المللی پیشنهاد داریم که کارهای مشترکی در زمینه اجزا و محصول انجام دهیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: