۲۲ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۰

انتشار اولین گزارش «رصد عیار» در حوزه انرژی

تجربه نشان داده است که اگر به‌صورت مستمر اجرایی شدن سیاست‌های کلی پایش و رصد نشود، به‌مرور زمان از اولویت اذهان تصمیم گیران و نخبگان جامعه دور شده است. بر همین اساس، عیارآنلاین تلاش دارد تا تحولات مرتبط باسیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در حوزه های مختلف رصد کرده و در قالب گزارش‌های ۹۰ روزه با عنوان «رصد عیار»، به اطلاع مخاطبان خود برساند.

به گزارش سرویس نفت، گاز و انرژی عیارآنلاین، ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ از سوی رهبر انقلاب، ابلاغ راهبردی برای مقابله با دشمن در جنگ نابرابر اقتصادی بود. متأسفانه تجربه نشان داده است که اگر به‌صورت مستمر اجرایی شدن سیاست‌های کلی پایش و رصد نشود، به‌مرورزمان از اولویت اذهان تصمیم گیران و نخبگان جامعه دور شده و دیگر اثری از آن‌ها در جامعه نخواهد بود. این اتفاق نباید برای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی رخ دهد. بر همین اساس پایگاه خبری- تحلیلی عیارآنلاین با تکیه‌بر ظرفیت دانشی نخبگان همکار خود، تلاش دارد تا تحولات مرتبط باسیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در حوزه های مختلف (صنعت، نفت، گاز و انرژی، علم و فناوری، کشاورزی، اجتماعی و اقتصاد کلان) رصد کرده و در قالب گزارش‌های ۹۰ روزه با عنوان «رصد عیار»، به اطلاع مخاطبان خود برساند.

رصد عیار

اولین گزارش «رصد عیار» مربوط به حوزه نفت، گاز و انرژی است. در این گزارش، تحولات رخ داده در این حوزه از ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ تا ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ در شش بخش «اصلاح الگوی مصرف»، «فروش نفت»، «صادرات گاز»، «صادرات پتروشیمی»، «صادرات فرآورده‌های نفتی» و «میادین مشترک» مورد بررسی قرار گرفته است. بخش بندی گزارش رصد عیار در حوزه انرژی براساس بندهای ۴ و ۸ و همچنین بندهای ۱۳ تا ۱۵ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که مرتبط با حوزه انرژی هستند، صورت گرفته است. فایل اصلی و پیوست شماره اول گزارش «رصد عیار» در حوزه انرژی در ادامه آمده است:

رصد عیار- انرژی-شماره اول

رصد عیار-انرژی-شماره اول (پیوست)

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: