۲۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۰

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام فهرست اسامی چندبرابر ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: از ساعت ۲۰ امشب دفترچه انتخاب رشته این آزمون در سایت سازمان سنجش قرار داده خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۳ ، افزود: در این آزمون ۹۵۱ هزار و ۶۴۳ نفر ثبت نام کردند که از میان حاضران در این آزمون تعداد ۳۶۳ هزار و ۴۹۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه تعداد ۴۲۴ هزار نفر در ۲ کد رشته مجاز به انتخاب رشته شدند، اظهار داشت: از ساعت ۲۰ امشب یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه دفترچه انتخاب رشته این آزمون در سایت سازمان سنجش قرار داده خواهد شد.

کنکور

وی با تاکید بر اینکه داوطلبان با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به دریافت این دفترچه اقدام کنند، یادآور شد: هر داوطلب مجاز به انتخاب ۱۰۰ کد رشته محل اقدام خواهد بود.

توصیه می‌شود که ابتدا داوطلبان در فرم پیش ثبت نام مندرج در سایت سازمان سنجش بر اساس اولویت‌ها و علاقه‌مندی‌های خود انتخاب رشته کنند و پس از کنترل و تایید صحت آن از روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت تا روز یکشنیه ۲۸ اردیبهشت با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت کد رشته محل‌های انتخابی اقدام کنند.

پس از پایان انتخاب رشته به هر یک از داوطلبان کد ۱۵ رقمی توسط سیستم ارائه می‌شود در غیر این صورت انتخاب رشته تکمیل نشده است.

داوطلبان در روز ۲۸ ازدیبهشت ماه می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان نسبت به اعمال اصلاحات احتمالی بر روی فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو در این آزمون ۱۰۰ هزار نفر است، یادآور شد: نتایج نهایی این آزمون در دهه اول شهریورماه اعلام خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: