۲۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۶

اعتراض اعضای ناظر شورای رقابت به تعلل در قیمت‌گذاری خودرو

یک عضو ناظر شورای رقابت با اشاره به اینکه شورا باید با قاطعیت تمام وظایف خود را انجام دهد و به‌بهانه‌های مختلف تعلل نکند، گفت: عدم دریافت گزارشات، تعیین تکلیف دستور العمل قیمت‌گذاری خودرو را با ابهام مواجه ساخته است.

عیسی امامی- شورای رقابت- خودروبه گزارش عیارآنلاین، عیسی امامی در گفت‌وگو باتسنیم، با اشاره به اینکه علی‌رغم چشم‌انتظاری اعضا، جلسه هفته پیش شورای رقابت برگزار نشد، اظهار داشت: نمایندگان مجلس به‌عنوان عضو ناظر شورای رقابت به این وضع معترض هستند زیرا شورای رقابت نباید زمان را از دست بدهد.

وی با بیان اینکه رکود بازار خرید و فروش خودرو و بلاتکلیفی مردم در این بازار اقدام عاجل شورای رقابت را می‌طلبد، افزود: شورای رقابت باید با قاطعیت تمام وظایف خود را انجام دهد نه‌آنکه عدم گزارشات را بهانه و بررسی قیمت خودرو را به جلسات آینده موکول کند.

این عضو ناظر شورای رقابت ارتقای کیفیت خودروهای داخلی را یکی از فاکتورهای اساسی قیمت‌گذاری خودرو برشمرد و گفت: هنوز گزارشات کامل مرکز ملی رقابت به شورا ارسال نشده است و این امر کنار عدم دریافت گزارش تورم‌بخشی بانک مرکزی باعث شده تا همچنان تعیین تکلیف دستور العمل قیمت گذاری خودرو با ابهام روبه‌رو شود.

وی با اشاره به اینکه با اختصاص ارز مبادله‌ای به صنعت خودرو در آینده می‌توان به ثبات قیمت‌ها امیدوار بود، تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر قیمت خودرو بدون هیچ حساب و کتابی افزایش یافته است که این وضعیت تصمیم قاطع مسئولین را می‌طلبد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: