۲۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۷

رشیدی: بنزین وارداتی منطبق بر استانداردهای یورو است

یوسف رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با آلاینده خواندن بنزین پتروشیمی، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با نمونه برداری از برخی جایگاه‌های بنزین در تهران به این نتیجه رسید که بنزین‌های وارداتی با استانداردهای یورو منطبق بوده و آلوده بودن آنها صحت ندارد.

یوسف رشیدیبه گزارش عیارآنلاین، یوسف رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرگزاری شانا با بیان اینکه بنزین‌های وارداتی با استانداردهای یورو انطباق دارند، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست، بنزین پتروشیمی ها را آلوده و آن را برای سلامتی شهروندان خطرناک قلمداد می‌کند، اما در مورد بنزین‌های وارداتی چنین بحثی مطرح نیست.

رشیدی افزود: در هیچ کجای دنیا محصولات پتروشیمی به عنوان سوخت مورد استفاده قرار نمی‌گیرند که این موضوع نیز در ایران به همت وزارت نفت متوقف شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این مطلب که بنزین وارداتی به هیچ عنوان آلوده نیست، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست با نمونه برداری از برخی جایگاه‌های بنزین در تهران به این نتیجه رسید که بنزین‌های وارداتی با استانداردهای یورو منطبق بوده و آلوده بودن آنها صحت ندارد.

رشیدی عنوان کرد: به نظر می‌رسد مطرح شدن آلوده بودن بنزین‌های وارداتی شائبه‌ای سیاسی است و برخی افراد به دنبال فضاسازی کاذب در این مورد هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: