۲۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۳

جلسه سازمان استاندارد با وزیر نفت برای بررسی کیفیت بنزین برگزار می‌شود

رئیس سازمان ملی استاندارد از برگزاری جلسه‌ای با حضور وزیر نفت برای بررسی کیفیت بنزین و نحوه اجرای استاندارد این محصول خبر داد و گفت: گزارش مشکل‌داری در مورد بنزین وارداتی از سوی وزارت نفت به ما ارائه نشده است.

نیره پیروزبختبه گزارش عیارآنلاین، نیره پیروزبخت در گفت و گو بافارس با بیان اینکه استاندارد بنزین با تولی‌گری سازمان استاندارد و با همکاری ذی‌نفعان تدوین و مصوب شده است، اظهار داشت: استاندارد ۴۹۰۴ به عنوان استاندارد بنزین یک استاندارد اجباری است.

وی با بیان اینکه در سال ۸۴ تفاهمی بین سازمان استاندارد و وزارت نفت در مورد اجرای این استاندارد صورت گرفت، گفت: طبق این تفاهم، اجرای استاندارد بنزین به وزارت نفت تفویض شده است.

وی افزود: در صددیم جلسه‌ای را با وزیر نفت داشته باشیم تا موضوع اجرای استاندارد بنزین مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

پیروزبخت تأکید کرد: در این جلسه اعلام می‌کنیم که اگر قرار است وزارت نفت بر اجرای استاندارد بنزین نظارت داشته باشد، ما نیز بر عملکرد آزمایشگاه‌ها و همچنین نمونه‌برداری از بنزین داخلی و وارداتی به صورت رندم نظارت خواهیم کرد تا بر کیفیت بنزین صحه‌گذاری کنیم.

وی افزود: از سال ۸۴ تا کنون به صورت ممیزی از نتایج آزمون، کنترل‌های خود را انجام داده‌ایم به طوری که نتایج را از وزارت نفت دریافت می‌کردیم و پس از آزمون، در صورت وجود ابهام، آن را با مسئولان وزارت نفت در میان می‌گذاشتیم.

رئیس سازمان استاندارد تصریح کرد: تاکنون گزارش مشکل‌داری در مورد بنزین وارداتی از سوی وزارت نفت به ما ارائه نشده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: