۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۲

بررسی قریب الوقوع قراردادهای جدید نفتی در دولت

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه باید توسعه میادین مشترک به کشور سومی سپرده شود تا آنها منابع را بطور مساوی بین دو کشور تقسیم کنند، گفت: قراردادهای جدید نفتی به زودی به دولت ارسال و پس از بررسی برای اجرا ابلاغ می‌شود.

الهام امین زادهبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از پایگاه ریاست جمهوری، الهام امین زاده، معاون حقوقی رئیس جمهور، در جریان بازدید از نوزدهمین نمایشگاه صنعت نفت، در نشست توسعه صنعت نفت ایران با محوریت پژوهش، فناوری و نوآوری، بر برداشت صیانتی از میدانهای مشترک تاکید کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر برداشت از میادین مشترک منصفانه نیست.

امین زاده با بیان اینکه در بسیاری از کشورها در حوزه میدان‌های مشترک، از بحث «یک کاسه‌ سازی» استفاده می‌شود، افزود: باید توسعه میادین مشترک به کشور سومی سپرده شود تا آنها منابع را بطور مساوی بین دو کشور تقسیم کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور به بحث قراردادهای نفتی اشاره کرد و افزود: قراردادها باید برای شرکت‌های خارجی جذابیت داشته باشد و در عین حال حقوق انرژی ایران را حفظ کند.

امین زاده با بیان اینکه قراردادهای جدید به زودی به دولت ارسال می‌شود، افزود: پس از بررسی قراردادهای جدید در دولت، این قرارداد برای اجرا ابلاغ می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور از اعلام آمادگی حوزه حقوقی رئیس جمهوری برای کمک به حوزه‌های نفت و اقتصاد خبر داد.

امین زاده گفت: در صورتی که مدیران صنعت نفت از آموزش‌های لازم و سطح بالا در زمینه‌های مختلف بهره‌مند باشند، صنعت نفت از هرگونه آسیبی مصون می‌ماند و خدشه‌ای به آن وارد نمی‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: