۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۲۳

تصویب کلیات طرح رسیدگی به دارایی مسئولان نظام در مجمع تشخیص مصلحت

کلیات طرح رسیدگی به دارایی مسئولان در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح روز شنبه به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد و‌ سران قوای مجریه و قضائیه، اکثریت اعضا نیز حضور داشتند، مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران که به دلایل مغایرت با شرع و قانون اساسی، مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته و به عنوان یک موضوع اختلافی به مجمع ارجاع شده بود در دستور کار قرار گرفت.

مجمع تشخیص مصلحت نظام

وزیر دادگستری، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی رییس جمهور، یکی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان، مدیر کل دفتر اجرای اصل 42 قانون اساسی، رییس دیوان عدالت اداری و قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در این جلسه به عنوان مدعو حضور داشتند.

پس از طرح دستور جلسه، رئیس قوه قضائیه و رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، توضیحاتی ارائه کردند.

سپس کلیات طرح با بیان یک مقدمه به رأی گذاشته شد که با اکثریت اعضا مورد تصویب قرار گرفت.برای پرداختن به جزئیات بندها به دلیل طولانی شدن، مباحث به جلسه آتی مجمع موکول شد.

به گزارش فارس، طرح «رسیدگی به اموال مسئولان» که قرار بود در اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از عید در دستور بررسی قرار گیرد، تاکنون با نظر هاشمی رفسنجانی در دستور بررسی قرار نگرفته بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: