۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲

پیش بینی FAO از افزایش تولید و واردات گوشت در ایران

سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی (فائو) در جدیدترین گزارش از سری گزارش های خود موسوم به «گزارش چشم انداز جهانی غذا» به بررسی میزان تولید، صادرات و واردات و به طور کلی وضعیت محصولات غذایی و کشاورزی در ایران پرداخته است.

گوشت

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی (فائو) در جدیدترین گزارش از سری گزارش های خود موسوم به «گزارش چشم انداز جهانی غذا» به بررسی میزان تولید، صادرات و واردات و به طور کلی وضعیت محصولات غذایی و کشاورزی در ایران پرداخته است.

بر اساس گزارش چشم‌انداز غذایی فائو، انواع گوشت تولیدی ایران در سال جاری با افزایش 56 هزار تنی نسبت به سال قبل مواجه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در سال جاری میلادی 2.612 میلیون تن انواع گوشت در ایران تولید می‌شود که این رقم در سال گذشته برابر با 2.556 میلیون تن بوده است.

مصرف انواع گوشت در ایران طی سال گذشته 2.645 میلیون تن و این رقم برای سال جاری 2.711 میلیون تن اعلام شده است.

این گزارش از افزایش واردات این محصول در سال 2014 نسبت به سال گذشته خبر داده و این رقم را 149 هزار تن عنوان کرده است. میزان گوشت وارداتی ایران در سال 2013 نیز حدود 138 هزار تن برآورد شده است.

فائو همچنین صادرات گوشت ایران در سال جاری را 50 هزار تن تخمین زده است که نسبت به 48 هزار تن در سال 2013 از افزایش برخوردار خواهد بود.

به گزارش این نهاد بین‌المللی، میزان گوشت تولیدی در جهان در سال 2014 بالغ بر 311 میلیون تن برآورد شده است که بیش از 190 میلیون تن آن محصول کشورهای درحال توسعه و بیش از 121 میلیون تن آن تولید کشورهای توسعه یافته عنوان شده است.

به نوشته این گزارش، در سال جاری میلادی، چین با تولید 86 میلیون تن، بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشت در جهان است. اتحادیه اروپا با 45 میلیون تن و آمریکا با 42 میلیون تن دومین و سومین تولیدکنندگان بزرگ گوشت جهان هستند.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: