۲۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲

برداشت دولت از صندوق توسعه، جابجایی حساب بوده است/بستانکاری صندوق توسعه ملی رخ داده است

در بحث صندوق توسعه ملی جابه جایی حساب انجام داده در حالی که پول دولت آزاده نشده بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، حسین میر محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه گفته می‌شود، دولت در پایان سال گذشته از منابع صندوق توسعه ملی برداشت کرده است، اظهار داشت: این موضوع اختلاف حسابداری بوده که باید منابعی برای دولت در خارج از کشور آزاد می‌شد که قاعدتا باید بخشی از آن به حساب صندوق توسعه ملی برود، اما قبل از این انتقال، جابه‌جایی حساب صورت گرفته است و بدون اینکه درآمدی حاصل شود، خرجی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه دولت درآمدی داشته، اما در آن مقطع حاصل نشده است، تصریح کرد: برای این کار جابه‌جایی حساب صورت گرفته، در حالی که پول دولت عملا محقق نشده است و بستکاری در حساب صندوق توسعه ملی رخ داده است.

به گفته این نماینده مجلس در شرایط تحریم که بخشی از پول‌ها و دارایی‌ها آزاد می‌شود، چنین جابه‌جایی حساب از پولی که هنوز آزاد نشده جایز نیست.

وی تاکید کرد:‌ سؤال جدی از دولت همین جابجایی حساب برای پولی است که هنوز آزاد نشده است که البته مسئولان عنوان کردند که آزاد سازی منابع در شرف انجام است اما تاکید مجلس بر این است که این موضوع بهانه‌ای نشود منابعی که داریم، اما منتقل نشده، دولت به جابه‌جایی حساب از طریق منابع صندوق اقدام کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: