۲۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۷

آخوندی به دنبال افزایش عرضه اوراق مسکن/جلسه آخوندی با بانک مرکزی درباره تسهیلات بافت فرسوده

برای افزایش تسهیلات بافت فرسوده درخواست داده ایم ولی هنوز مصوب نشده، ضمن آنکه در خصوص مشکلات بانک ها برای اختصاص تسهیلات به بافت فرسوده جلسه ای در این هفته با بانک مرکزی خواهیم داشت.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر اظهارداشت: برای افزایش تسهیلات بافت فرسوده درخواست داده ایم ولی هنوز مصوب نشده، ضمن آنکه در خصوص مشکلات بانک ها برای اختصاص تسهیلات به بافت فرسوده جلسه ای در این هفته با بانک مرکزی خواهیم داشت.

در این جلسه مشکلات اختصاص وام بافت های فرسوده به مردم را بررسی می کنیم. وی در خصوص تمهیدات دولت در بخش اجاره بها گفت: عرضه در بازار مناسب نیست و نیازی به کنترل دولت وجود ندارد.

وی درباره متنوع سازی نرخ بلیط هواپیما تاکید کرد: هنوز این مصوبه در مرحله بررسی قرار دارد و به شرکت ها ابلاغ نشده است. بر اساس این تصمیم، نرخ بلیط هواپیما طبق شرایط زمانی و تقاضا مشخص می شود.

آخوندی درباره مشکلات تعاونی های مسکن مهر گفت: از دیدگاه ما تعاونی های مسکن مهر بخش خصوصی هستند و توسط اعضا انتخاب شده اند. بنابراین تخلفات آنها را یا باید خودشان رسیدگی کنند، یا اینکه وزارت تعاون آن را برطرف کند.

وی درباره خرید و فروش مسکن مهر اظهار داشت: یک مرحله از این مصوبه ابلاغ شده که مرحله بعدی آزادسازی خرید و فروش است، اما اکنون نمی توان زمان خاصی برای آن اعلام کرد.

وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش نرخ اوراق مسکن گفت: باید میزان عرضه را افزایش دهیم زیرا هر نوع مداخله دولت وضعیت آن را بدتر می کند؛ بنابراین من به دنبال افزایش عرضه هستم.

چهره‌ها: