۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۷

تعرفه های پزشکی تا دوهفته دیگر اعلام می‌شوند

وزیر بهداشت گفت: قبل از سال انتظارمان این بود که تعرفه‌ها ابلاغ شوند اما این قول را می‌دهیم که با همکاری سایر بخش‌ها طی یکی دو هفته آینده تعرفه‌ها اعلام شود. مابه‌التفاوت تعرفه‌های درمان در بخش دولتی را از محل یارانه‌ها پرداخت می‌کنیم . در بخش خصوصی نیز تعرفه‌ها نمی‌توانند افزایش یابند. در عین حال تعرفه‌های قبلی را هم قبول نداریم و مدعی آن نیستیم که نظارت‌ها جامع و دقیق است چون تعرفه‌ها واقعی نیستند.

تا واقعی شدن تعرفه‌ها زمان نیاز است در حالی که نظارتی وجود ندارد و خارج از مصوبه دریافت می‌شود که باید با آن برخورد شود.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه کنگره جامعه جراحان کشور در رابطه با ابلاغ تعرفه‌های درمانی گفت: قبل از سال انتظارمان این بود که تعرفه‌ها ابلاغ شوند اما این قول را می‌دهیم که با همکاری سایر بخش‌ها طی یکی دو هفته آینده تعرفه‌ها اعلام شود.

مابه‌التفاوت تعرفه‌های درمان در بخش دولتی را از محل یارانه‌ها پرداخت می‌کنیم. در بخش خصوصی نیز تعرفه‌ها نمی‌توانند افزایش یابند. در عین حال تعرفه‌های قبلی را هم قبول نداریم و مدعی آن نیستیم که نظارت‌ها جامع و دقیق است چون تعرفه‌ها واقعی نیستند.

تا واقعی شدن تعرفه‌ها زمان نیاز است در حالی که نظارتی وجود ندارد و خارج از مصوبه دریافت می‌شود که باید با آن برخورد شود.

قاضی زاده هاشمی

واقعیت این است که واقعی شدن تعرفه‌ها با شرایط موجود طی یک سال شدنی نیست و ظرف چند سال باید به نقطه مشترکی برسیم و طرفین باید رعایت حال را بکنند. این در حالی است که ما به مشکلات و هزینه‌ها اعتراف داریم اما باید به نکات مشترکی برسیم که حاصل آن شناسایی افراد متخلف است.

وی در مورد اجرای طرح تحول نظام سلامت و نتایج این طرح پس از گذشت یک هفته گفت: همراهی جامعه پزشکی در سراسر کشور غیرقابل انتظار بود البته به معنی بی‌اشکال بودن نیست اما تا 80 درصد توانسته‌ایم بدون دردسر کار را پیش ببریم.

واقعیت این است که وضعیت بیمارستان‌ها در این سال‌ها نابسامان شده و با مشکلات کمبود نیرو وسایل جراحی، آزمایشگاهی و تصویربرداری مواجه بودیم که یک هفته‌ای حل شدنی نیست.

ظرف دو سه ماه آینده طرح تحول نظام سلامت به بلوغ خود می‌رسد و بسته‌های دیگری هم در دست است که بعد از اطمینان از انجام آن با فاصله 15 روز تا یک ماه اجرایی می‌شود.

دو بسته ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و مراکز بیمارستانی از اول خرداد اجرایی می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: