۲۰ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۳

درخواست نماینده سازمان بین‌المللی کار به اصلاح قانون کار ایران

رئیس کانون‌عالی انجمن صنفی کارگران با اشاره به توصیه نماینده سازمان بین‌المللی کار به اصلاح قانون کار گفت: ما موافق اصلاح قانون کار منطبق بر سند کار شایسته و نه تغییر آن هستیم.

قانون کاربه گزارش عیارآنلاین، غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به کاهش ظرفیت کاری در برخی از صنایع گفت: رکود در برخی از بخش‌ها موجب کاهش ظرفیت و افزایش بیکاری شده است.

وی در مورد آخرین وضعیت اصلاح قانون کار، گفت: هفته گذشته دیداری با مدیرکل دپارتمان استاندارد سازمان بین‌المللی کار (ILO) داشتیم که یکی از خواسته‌های آنها اصلاح قانون کار در ایران بود.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران، افزود: آنها اعلام کردند که چرا شما دولت را وادار به انجام اصلاحات در قانون کار نمی‌کنید و دولت باید به تعهداتی که در این خصوص داده عمل کند.

وی افزود: قرار بود که اصلاحات قانون کار به شورای عالی کار برود و پس از بررسی سه جانبه در این شورا در دولت مصوب و تقدیم مجلس شود، اما این کار انجام نشد.

این فعال کارگری با بیان اینکه توافق خوبی با نمایندگان کارفرما بر سر اصلاح قانون کار انجام شده بود، گفت: اما دولت قبل، ناگهان و بدون اعمال نظرات اصلاحی ما، این لایحه را به مجلس فرستاد.

وی گفت: تاکنون چندین جلسه با کمیسیون اجتماعی مجلس داشته‌ایم اما آنها هم چندان اهمیتی به اظهارات ما ندادند و در این جلسات تنها کلی‌گویی شد.

عباسی افزود: اصلاح قانون کار مدنظر ما منطبق بر سند کار شایسته بود، اما آنچه در لایحه آمده، تغییر قانون کار است.

وی با بیان اینکه ما موافق اصلاح قانون کار هستیم نه تغییر آن، اضافه کرد: در واقع از واژه اصلاح سوء استفاده شده و تغییر در قانون کار اعمال شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: