۲۰ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۰

بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان حقوق کارکنان سازمان تحقیقات وزارت جهاد

برای اصلاح ساختار سازمان جهاد کشاورزی، دولت خودش را موظف می‌داند و ما باز هم قطعا در حد مقدورات بودجه‌ای مساعدت می‌کنیم تا در این بخش بتوانیم بدون نیاز محصولات استراتژیک خودمان را تأمین کنیم.

نوبخت

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، در مراسم رونمایی از ۴ طرح تحقیقاتی زراعی کشاورزی که صبح امروز با حضور محمدباقرنوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در مزرعه تحقیقاتی به‌نژادی غلات برگزار شد، محمدباقر نوبخت گفت: به جهت نیروی انسانی زیاد سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی هر بودجه‌ای که به این سازمان اختصاص داده می‌شود، صرف حقوق و دستمزد کارکنان می‌شود.

وی افزود:‌اصلاح ساختار نیروی انسانی و منابع لازم برای تعدیل نیروی انسانی و حرکت از بخش دولتی به بخش خصوصی یکی از ضروریات لازم برای این سازمان به شمار می‌رود و ما آمادگی خود را برای همکاری با این سازمان و حرکت این سازمان به سمت بخش خصوصی انجام خواهیم داد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار داشت: ما باید با یک حرکت علمی و تحقیقاتی نسبت به نیازهای استراتژیک بخش کشاورزی اقدام کنیم و بتوانیم نیاز کشور را به واردات کمتر کنیم و مردمان خوب و شریف ما از محصولات سالم و مغذی تولید داخل استفاده کنند.

وی افزود: گزارشات حاکی از این است که ۱۵ میلیون تن گندم برای سال ۹۰ مورد نیاز است و تا پایان افق چشم‌انداز ۱۴۰۴، حدود ۱۸ میلیون تن برای نیاز داخل باید تأمین شود.

وی افزود: تحقیقات برای ما افتخار است و من از این موضوع خرسندم ولی یک تراژدی وجود دارد و علی‌رغم ضرورت تحقیقات بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان در سال جاری فقط به حقوق و دستمزد کارکنان سازمان جهاد کشاورزی باید اختصاص یابد، درحالی که ۵۰ میلیارد تومان هم کم می‌آید و بنابراین برای تحقیق چیزی نمی‌ماند.

نوبخت اظهار داشت: سال‌های سال پدران ما بدون دخالت دولت در بخش کشاورزی فعالیت کردند، بنابراین به نوعی می‌توان فعالیت‌های این بخش را به سمت بخش خصوصی کشاند.

وی افزود: طبق بند «ج» ماده ۲۴ مدیریت خدمات کشوری شرط ورود یک نیرو خارج شدن نیرو از آن بخش است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار داشت:‌ برای اصلاح ساختار سازمان جهاد کشاورزی، دولت خودش را موظف می‌داند و ما باز هم قطعا در حد مقدورات بودجه‌ای مساعدت می‌کنیم تا در این بخش بتوانیم بدون نیاز محصولات استراتژیک خودمان را تأمین کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: