۲۰ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۸

اختصاص یارانه به بخش تولید/ ایجاد تغییرات در سازمان تحقیقات وزارت جهاد

نوبخت: از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی ۵۴۰۰ میلیارد تومان به تولید اختصاص داده‌ایم که بخشی از این مبلغ به وزارت جهاد کشاورزی اختصاص می‌یابد.

نوبخت

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، محمدرضا نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران در مراسم رونمایی از دستآوردهای تحقیقاتی زراعی کشاورزی که صبح امروز در مزرعه تحقیقات به‌نژادی غلات برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هزینه آب و برق زمین‌های کشاورزی افزایش می‌یابد، گفت: الان هیچ رقمی برای افزایش انرژی در بخش کشاورزی در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی ۵۴۰۰ میلیارد تومان به تولید اختصاص داده‌ایم که بخشی از این مبلغ به وزارت جهاد کشاورزی اختصاص می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار داشت: قرار است با وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشاورزی جلساتی برگزار شود تا آنها طرح‌هایشان را ارائه کنند و مشخص شود هر کدام از این بخش‌ها به تناسب مأموریتشان چه بخشی از سهم ۵۴۰۰ میلیارد تومانی را بگیرند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اینکه سرانجام ساختمان وزارت جهاد کشاورزی چه می‌شود، گفت: در کنار تمام مشکلاتی که بخش کشاورزی دارد از قبیل تعمیم بودجه و جذب نیرو این مشکل هم به مشکلات وزارتخانه اضافه شده است که امیدواریم با تهاتر ساختمان‌های دیگر این مشکل حل شود.

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش کشاورزی نیازمند تحقیقات است و تحقیقات به زیربنای تولید اما به جهت نیروی زیاد سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی هر بودجه‌ای که به این سازمان اختصاص داده می‌شود، صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان می‌شود.

وی افزود: ما تلاش داریم تا در این سازمان اصلاحاتی انجام دهیم و برای این کار آمادگی لازم را داریم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: