۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۷
وزیر راه و شهرسازی

تکمیل راه آهن گرگان – اینچه برون/تکمیل ۷۰۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال

8 پروژه ریلی در حال انجام مقدمات لازم برای سرمایه گذاری است. طول این خطوط بیش از 10 هزار کیلومتر است که تحولی در حوزه ریلی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، عباس آخوندی با اشاره به اینکه 8 پروژه ریلی در حال انجام مقدمات لازم برای سرمایه گذاری است اعلام کرد: طول این خطوط بیش از 10 هزار کیلومتر است که تحولی در حوزه ریلی ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به تکمیل 80 کیلومتر خط ریلی گرگان به اینچه برون ابراز امیدواری کرد پاییز امسال این خط ریلی با توجه به ترانزیت قابل توجه در این مسیر به ویژه انتقال غلات قزاقستان عملیاتی شود.

آخوندی تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی راه آهن گرگان – اینچه برون انتقال بار ترانزیت کشورهای آسیای مرکزی به آبهای آزاد در جنوب ایران است.

وزیر راه و شهرسازی به برنامه‌های این وزارتخانه در سال 93 اشاره کرد و گفت: در حوزه راهداری مجلس 500 میلیارد تومان به این حوزه اختصاص داده است که در نظر داریم اقدامات موثری برای نگهداری از راههای کشور که 200 هزار میلیارد تومان ارزش آنها است، انجام دهیم.

آخوندی تاکید کرد: همچنین امسال در نظر داریم 3 هزار کیلومتر راه روستایی را در سطح کشور احداث و آسفالت کنیم و پروژه های راهسازی در حال انجام نیز ادامه می یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیگیری برای تکمیل پروژه‌های طرح مسکن مهر نیز گفت:‌ تا پایان سال 700 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور به بهره برداری می رسد و امید است قسمت عمده مسکن مهر در حال ساخت تا پایان سال 93 تکمیل شود.

تلگر

چهره‌