۱۹ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰

«مسکن امید» یک ایده است و تنها نام آن تغییر کرده است

جزئیات طرح جدید دولت درباره مسکن تاکنون به دست هیچ یک از نمایندگان مجلس به خصوص کمیسیون عمران نرسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از مشرق علی ربیعی وزیرکار حسن روحانی چند روز پیش، از تامین اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در سه سال آینده برای عملیاتی کردن پروژه ای به نام مسکن “امید” خبر داد و گفت :که در این باره تفاهم‌نامه‌ای رسمی میان وزارت کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی امضا شده است.

نمایندگان مجلس:از طرح مسکن امید بی خبریم!/فقط اسم را تغییر دادند/ ابهامات جدید درباره مسکن امید

این خبر نشان میدهد دولت یازدهم برای مسکن برنامه جدیدی را طراحی کرده است. پس از به نتیجه نرسیدن طرح مسکن اجتماعی توسط مسئولان مسکن و شهرسازی، حالا دولتمردان حسن روحانی، پروژه ی دیگری را کلید زدند؛ طرحی که هنوز از جزئیات آن کسی خبر ندارد .

نمایندگان مجلس:از طرح مسکن امید بی خبریم!/فقط اسم را تغییر دادند/ ابهامات جدید درباره مسکن امیدهاشمی : من هم تازه این خبر را شنیدم

مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات طرح جدید دولت می گوید: من هم جزئیات دقیقی از طرح مسکن امید نمی دانم و اطلاعی در این باره ندارم .

وی در ادامه با بیان اینکه فعلا تنها یک اسم برای طرح جدید دولت تصویب شده است، گفت: این طرح حتی در دولت هم تصویب نشده، بنابراین فقط یک اسم است که ضمانت اجرایی هم ندارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون هیچ یک از نمایندگان هم از جزئیات طرح جدید دولت برای مسکن خبر ندارند، تصریح کرد: روش و منابع آن نیز هنوز معلوم نیست و باید صبر کرد تا ببینم چه خواهد شد.

نمایندگان مجلس:از طرح مسکن امید بی خبریم!/فقط اسم را تغییر دادند/ ابهامات جدید درباره مسکن امیدحسینی: اطلاعی ندارم

بهلول حسینی عضو کمیسیون عمران مجلس نیز درباره جزئیات طرح مسکن امید گفت: اطلاعی در این باره ندارم؛ چرا که دولتی‌ها تاکنون خبری در این باره به ما ندادند.

وی در ادامه با بیان اینکه جزئیات طرح جدید دولت درباره مسکن تاکنون به دست هیچ یک از نمایندگان مجلس به خصوص کمیسیون عمران نرسیده است، افزود: من فکر میکنم هنوز این طرح یک ایده است و تنها نام ها تغییر کرده است .


با این حال، پیگیری‌های دو سه روز اخیر خبرنگاران نشان می‌دهد که در این زمینه هنوز تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون انجام نشده است. حال سوال این است طرحی که هنوز هیچ چیزش مشخص نیست ، چرا به طور رسمی از زبان یک مقام رسمی مانند وزیر کار به طور رسمی اعلام می شود؟!

ثانیا چه طور ممکن است در روزهای اخیر که بانکها با عدم توان مالی گسترده ای مواجه اند حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای یک پروژه دیگر با یک عنوان جدید پرداخت کنند !

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: