معاون وزیر بهداشت درجریان اجرای طرح تحول نظام سلامت :

نگران افزایش هزینه های القایی کادر درمانی هستیم

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت با بیان این که یکی از نگرانی های ما بحث افزایش هزینه های القایی توسط کادر درمانی است، خاطرنشان کرد: البته راه های کنترل این وضعیت پیش بینی شده …

 وزارت بهداشت

به گزارش عیارآنلاین به نقل از وب دا، دکتر رسول دیناروند، در حاشیه بازدید مسئولان وزارت بهداشت از روند اجرایی شدن طرح ساماندهی نظام سلامت در بیمارستان امام خمینی (ره) حضور یافت تا بر روند اجرای این طرح در بیمارستانهای دولتی نظارت کند.

تشکیل کمیته های نظارتی جهت بررسی هزینه های القایی

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت با بیان این که یکی از نگرانی های ما بحث افزایش هزینه های القایی توسط کادر درمانی است، خاطرنشان کرد: البته راه های کنترل این وضعیت پیش بینی شده و کمیته هایی جهت نظارت و کنترل هزینه های سنگین در بیمارستان ها تشکیل خواهد شد. برخی از اعمال جراحی نیز بدون تصویب این کمیته ها قابل انجام نیست.
به عقیده دکتر دیناروند در گذشته انتظار این بوده که مردم در بیمارستان های دولتی بیش از ده درصد پرداخت نکنند ولی چون به مرور زمان تعرفه های بیمارستانی نتوانست هزینه ها را جبران کند و پوشش بیمه کامل نبود، برای این که خدمات متوقف نشود، هزینه آنها از بیمار گرفته می شد. به گونه ای که تا قبل از شروع طرح ساماندهی نظام سلامت، مردم به طور میانگین به جای ده درصد، ۴۰ درصد از هزینه ها را پرداخت می کردند.

تعیین سقف هزینه جراحی های غیرضروری توسط دولت

دکتر دیناروند گفت: در حال حاضر موظفیم در بیمارستان ها، مکانیسم های کنترلی را ارائه دهیم تا تجویزهای غیر منطقی صورت نگیرد و اعمال جراحی غیر ضروری انجام نشود.
وی ادامه داد: هزینه های خدمات حتی هزینه های جراحی گران قیمت شناخته شده است و در صورت ضرورت و به خطر افتادن جان بیمار، تمام این اعمال انجام شده و بیمار تنها ده درصد از هزینه ها را پرداخت خواهد کرد. در مورد اعمال جراحی غیر ضروری نیز دولت سقف تعریف کرده است.

پرداختهای ۵ و ۱۰ درصدی از جیب، ویژه بیماران بستری

دکتر دیناروند ادامه داد: داروهای بیماران سرپایی شامل پرداخت های ۱۰ درصدی و ۵ درصدی نمی شود و فقط بیماران بستری تحت پوشش طرح ساماندهی نظام سلامت هستند.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: