۱۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۳
ادامه تعطیلی دفاتر شرکت های نفتی اریانی در آمریکای جنوبی

دفتر شرکت پتروپارس در ونزوئلا تعطیل شد

محمدجواد شمس، مدیرعامل شرکت پتروپارس درباره آخرین وضعیت مذاکرات طولانی مدت انجام گرفته بین شرکت پتروپارس ایران و شرکت ملی نفت ونزوئلا «PDVSA» گفت: در نهایت، این مذاکرات منجر به آغاز همکاری های مشترک بین دو طرف به منظور توسعه میادین نفتی این کشور نشد.

محمد جواد شمسبه گزارش عیارآنلاین، محمدجواد شمس، مدیرعامل شرکت پتروپارس در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت مذاکرات طولانی مدت انجام گرفته بین شرکت پتروپارس ایران و شرکت ملی نفت ونزوئلا «PDVSA» گفت: در نهایت، این مذاکرات منجر به آغاز همکاری های مشترک بین دو طرف به منظور توسعه میادین نفتی این کشور نشد.

شمس با اعلام اینکه این مجموعه نفتی آماده همکاری های مشترک نفتی با ونزوئلا برای اجرای پروژه های مشترک نفت و گاز بود، تصریح کرد: با وجود مذاکرات متعدد بین دو طرف، اما هر زمان که قرار بود فعالیتی انجام شود، طرف ونزوئلایی درخواست های جدیدی مطرح می کرد.

مدیرعامل شرکت پتروپارس با یادآوری اینکه در طول چند سال گذشته مطالعات مهندسی برخی از مخازن نفتی ونزوئلا انجام شد، اظهار داشت: اما هم اکنون فعالیت های نفتی مشترک پتروپارس با ونزوئلا به طور کامل متوقف شده است.

شمس با اشاره به تعطیلی دفتر شرکت پتروپارس در ونزوئلا، تاکید کرد: این مجموعه نفتی در شرایط فعلی تمام تمرکز خود را برای ساخت، تکمیل و راه اندازی طرح توسعه فاز ۱۲ و ۱۹ پارس جنوبی متمرکز کرده است.

رافائل راميرز وزیر انرژی ونزوئلا، هفت سال قبل و در حاشيه اجلاس ۱۴۱ اوپك در كاراكاس ونزوئلا گفته بود: شركت پتروپارس ايران براي استخراج نفت و گاز در ميدان نفتي آياكوچو و در زمينه فراساحل قراردادي با ما امضا كرده است و هم اكنون در مرحله صدور گواهي به اين شركت هستيم.

غلامرضا منوچهری، مدیر عامل سابق شرکت پتروپارس هم پیشتر از بررسی تعدادی میدان نفتی قدیمی در ونزوئلا به منظور توسعه و افزایش تولید از آنها خبر داده و وعده داده بود: قرارداد مشارکت در تولید یکی از این میدان ها به زودی منعقد شود.

بنا بر این گزارش، پیش از این با دستور بیژن زنگنه، وزیر نفت، دفتر شرکت ملی نفت ایران در منطقه آمریکای جنوبی (بولیوی) تعطیل شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: