۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۴

شرکت کنترل کیفیت هوا: اندازه‌گیری دقیق در خصوص بنزین وارداتی صورت نگرفته است

حشمت‌الله بسطامی، سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: تا امروز، اندازه‌گیری دقیق در خصوص بنزین وارداتی صورت نگرفته است و نمونه‌هایی که دریافت کردیم، نمونه‌هایی است که در سطح شهر به دست آمده است که مشخص نیست بنزین وارداتی است یا بنزین داخلی.

بنزینبه گزارش عیارآنلاین، حشمت‌الله بسطامی، سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوا در گفت‌‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در واکنش به اینکه سازمان محیط زیست اعلام کرده است براساس نمونه‌های مستقیم برداشت شده از واحدهای توزیع بنزین شهر تهران و آنالیزهای انجام شده در کشور آلمان میزان آروماتیک‌ها در بنزین پتروشیمی 48.6 درصد گزارش شده است، اظهارداشت: این گزارش در مرحله اول از سوی ما صورت گرفته است و فاز دوم آن در دستور کار بوده و نمونه‌ها را برای اندازه‌گیری، ارائه و به زودی نتایج این اندازه‌گیری به دستمان خواهد رسید.

بسطامی ادامه داد: هیچ‌گاه نگفتیم سوخت کشور با کیفیت است و آلوده کننده نیست، بلکه مطرح کردیم که آن سوختی که ما مصرف می‌کنیم، از حد استاندارد مطلوب فاصله دارد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوا عنوان کرد: سوخت یکی از عوامل مهم و موثر در بحث آلودگی هواست، ولی اینکه دقیق تعیین کنیم که میزان آن چقدر است، هنوز مشخص نشده است، چرا که این امر مستلزم تعیین سهم و منابع انتشار است که البته این پروژه در دستور کار شرکت کنترل کیفیت هوا است. در واقع باید منابع متحرک و میزان آن استخراج شود و براساس پایه علمی، گزارش در این زمینه ارائه شود.

بسطامی در واکنش به اطلاعیه سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: درست یا نادرست بودن اطلاعیه سازمان محیط زیست را ما اعلام نمی‌کنیم، ولی قاعدتاً باید گزارش فنی در این زمینه و ادعا با مطالعه دقیق ارائه شود.

وی در پاسخ به این سؤال که بنزن و آروماتیک بنزین وارداتی چک نمی‌شود؛ در این خصوص نظرتان چیست، اظهارداشت: تا امروز، اندازه‌گیری دقیق در خصوص بنزین وارداتی صورت نگرفته است و نمونه‌هایی که دریافت کردیم، نمونه‌هایی است که در سطح شهر به دست آمده است که مشخص نیست بنزین وارداتی است یا بنزین داخلی.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: به طورکلی گزارشی که در مرحله اول در راستای کیفیت سوخت ارائه شده، از سوی ما بوده است.

گزارش بررسی اثرات کیفیت بنزین و دیزل بر انتشار آلاینده‌ها از خودروهای سواری و سنگین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: