۱۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۱
رئیس کل بانک مرکزی در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی

بانک مسکن حق دخل و تصرف در تسهیلات ۲۰۰۰ میلیاردی مسکن مهر را ندارد

این ۲ هزار میلیارد تومان را بابت طرح‌های متعهد شده و تکمیل طرح‌های نیمه تمام به بانک مسکن پرداخت کردیم، بنابراین کسی که باید تعیین کند این ۲ هزار میلیارد تومان را کجا خرج کنید، وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، شورای پول و اعتبار روز ۲۰ بهمن ماه سال گذشته سقف کلی تسهیلات مسکن مهر را از ۴۸ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش داد و بانک مرکزی آن را ابلاغ کرد.

این افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی مصوبه دولت در اسفند ماه سال ۹۱ در دولت یازدهم توسط شورای پول و اعتبار تصویب و سقف تسهیلات کلی مسکن مهر از ۴۸ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

گزارش‌ها حاکی از این است که اگر چه شورای پول و اعتبار این افزایش سقف تسهیلات کلی مسکن مهر را برای سرعت دادن به اتمام پروژه‌های مسکن مهر و پذیرش تمام تعهدهای ایجاد شده دولت قبل اختصاص داده، اما ظاهراً بانک مسکن از اختصاص این ۲ هزار میلیارد تومان برای این پروژه‌ها و بستن پرونده طرح های باقی مانده به دلایل نامشخص خودداری می‌کند.

ماهانه ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اضافه به مسکن مهر می‌دهیم

نعمتی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک مسکن نیز به تازگی و در واکنش به این گزارش اعلام کرد که حجم دریافتی‌ها از محل وصولی‌های مسکن مهر ماهانه ۲ هزار میلیارد ریال است، منتهی چون این مبلغ کم است، مدیریت بانک مسکن تصمیم گرفته است که این میزان را از محل اعتبارات خود بانک مسکن ماهانه به ۴ هزار میلیارد ریال برساند.

واکنش سیف به اظهارات مسئولان بانک مسکن: حق دخل و تصرف در تسهیلات مسکن مهر را ندارید

بر اساس این گزارش، سیف رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به این اقدام بانک مسکن رسماً و طی نامه‌ای به آخوندی اعلام کرده است که ما ۲ هزار میلیارد تومان را به بانک مسکن عودت داده‌ایم.

سیف: بانک مسکن حق ندارد برای مسکن مهر سهمیه تعیین کند

در این نامه که امضای سیف در پایین آن قرار دارد آمده است: بانک مسکن حق ندارد در ۲ هزار میلیارد تومانی که عودت داده شده است، سهمیه ماهانه پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان تعیین کند.

در این نامه سیف تأکید کرده است: این ۲ هزار میلیارد تومان را بابت طرح‌های متعهد شده و تکمیل طرح‌های نیمه تمام به بانک مسکن پرداخت کردیم، بنابراین کسی که باید تعیین کند این ۲ هزار میلیارد تومان را کجا خرج کنید، وزارت راه و شهرسازی است.

در این نامه آمده است: بانک مسکن در طرح مسکن مهر تنها بانک عامل است که بابت خدماتی که به طرح مسکن مهر می‌دهد ۲ درصد سود می‌گیرد. بنابراین حق دخل و تصرف برای این ۲ هزار میلیارد تومان که به سقف کلی تسهیلات مسکن مهر اضافه شده است را ندارد.

برخی از متقاضیان مسکن مهر که تعداد آنها ۱۵ نفر از قروه کردستان هستند، در تماس با خبرگزاری فارس اعلام کردند که از یک سال پیش به دلیل تغییر و تحول دولت معطل هستند و تسهیلات نگرفته‌اند

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: