۱۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۵

دولت به قرار خود برای خرید مرکبات مازندران پایبند نبود

وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و تجارت قرار‌دادی را مبنی بر تضمین خرید محصولات کشاورزی استان مازندران منعقد کردند اما هیچ کدام از آنها به قرار خود پایبند نبودند به همین دلیل باغداران با خسارت زیادی مواجه شدند.

مرکبات

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ایسنا، مدیر عامل اتحادیه باغداران استان مازندران گفت: وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و تجارت قرار‌دادی را مبنی بر تضمین خرید محصولات کشاورزی استان مازندران منعقد کردند اما هیچ کدام از آنها به قرار خود پایبند نبودند به همین دلیل باغداران با خسارت زیادی مواجه شدند.

محمدرضا شعبانی اظهار کرد: اگر دولت میزان خسارت وارده به باغداران رامتحمل نشود، امکان ذخیره‌سازی برای امسال کاهش می‌یابد به همین دلیل انتظار می‌رود که دولت با ارائه‌ یک تضمین خرید دقیق کشاورزان را برای افزایش تولید خود مشتاق‌تر کند.

شعبانی با بیان این‌که استان مازندران مهم‌ترین ذخیره‌ساز مرکبات در کل کشور است، گفت: ما وظیفه‌ تامین مرکبات ۲۵ استان را داریم به همین دلیل انتظار می‌رود که دولت حمایت‌های ویژه‌ای را نسبت به این استان داشته باشد.

وی با بیان این‌که باید یک تضمین خرید دقیق از سوی دولت وجود داشته باشد، گفت: در این صورت قطعا کشاورزان نیز انگیزه‌ بیشتری را برای تولید دارند و این امر نیز منجر به تنظیم بازار می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه باغداران استان مازندران با اشاره به پرتقال‌های موجود در بازار گفت: تمام پرتقال‌های موجود تولید استان مازندران است که از سال گذشته در انبارها ذخیره‌سازی شده‌اند و هیچ کدام از آنها مصری نیستند.

شعبانی با بیان این‌که دولت سال گذشته به تعهد خود عمل نکرده است، گفت: انتظار می‌رود که امسال دولت حمایت ویژه‌ای را نسبت به این استان داشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای انبارهای این استان اظهار کرد: انبارهای این استان امکان ذخیره‌سازی بیش از هزار تن محصول کشاورزی را دارد که اگر با بخش خصوصی همکاری کنند می‌توانیم بیش از ۲۰۰ هزار تن ذخیره‌سازی انجام دهیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: