۱۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵

ابلاغ دستورالعمل جدید خرید و فروش مسکن مهر

دستورالعمل جدید آزادسازی خرید و فروش مسکن مهر به معاونت امور ساختمان و مسکن ارسال شده که پس از اعمال نظر شورای معاونان طی یک بخشنامه ابلاغ می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری‌مهرآبادی، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: دستورالعمل جدید آزادسازی خرید و فروش مسکن مهر به معاونت امور ساختمان و مسکن ارسال شده که پس از اعمال نظر شورای معاونان طی یک بخشنامه ابلاغ می‌شود.

اصغری مهرآبادی

وی در پاسخ به این پرسش که دستورالعمل مذکور چه تفاوتی با دستورالعمل قبلی دارد، گفت:‌ با توجه به این‌که این دستورالعمل هنوز به تصویب شورای معاونان نرسیده و احتمال اصلاح آن وجود دارد، نمی‌توانم در این زمینه اطلاعاتی ارائه کنم، اما به‌زودی توسط معاونت امور مسکن و ساختمان ابلاغ خواهد شد.

مهرآبادی پیش‌تر دراین‌باره به تسنیم گفته بود:‌ دستورالعمل روان و شفافی در این‌باره می‌نویسیم تا دیگر گره‌ای برای خرید و فروش اعیان واحدهای مسکن مهر وجود نداشته نباشد.

برای خرید و فروش اعیان واحدهای مسکن مهر یک شرط اساسی وجود دارد، متقاضیانی که به بانک، سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید بدهی در رابطه با مسکن مهر نداشته باشند به‌راحتی می‌توانند اعیان واحدهای مسکن مهر خود را بفروشند.

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن نیز دراین‌باره به تسنیم گفته بود: در دستورالعمل جدید پرداخت قسط چهارم توسط متقاضی و پیشرفت بالای ۷۰ درصد مسکن مهر از جمله شرط‌های اساسی برای خرید و فروش پروژه‌های این طرح است.

پژمان تصریح کرد: متقاضی باید جزو دریافت‌کنندگان تسهیلات بانکی باشد. علاوه بر این قسط چهارم را حتماً باید پرداخت کرده باشد که در این صورت امکان خرید و فروش مسکن مهر فراهم می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: