۱۶ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۸
وزیر جهاد كشاورزي بر سیاست خرید تضمینی تأكيد كرد

کشاورزان از بابت خرید تضمینی هیچ نگرانی نداشته باشند

وزیر جهاد کشاورزی: خرید تضمینی محصولات کشاورزی که دولت تصویب می کند هر ساله از طریق رسانه ها به اطلاع مردم و کشاورزان می رسد و به همین خاطر کشاورزان از بابت خرید تضمینی توسط دولت هیچ نگرانی نداشته باشند.

حجتی

به گزارش عیارآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در حاشیه نهمین کنفرانس دو سالانه اقتصاد کشاورزی ایران در جمع خبرنگاران گفت: دولت راهکارهایی را در بودجه های سنواتی و برنامه ها برای بخش کشاورزی پیش بینی کرده است، اما در حال حاضر تسهیلاتی که در جامعه در بخش های مختلف ارائه می شود، همیشه منابع ترجیحی است که در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که، هم اکنون بخش کشاورزی به حمایت و پشتیبانی بیش از پیش دولت و مسوولان نیاز دارد گفت: چون بخش کشاورزی از جاذبه های سرمایه گذاری پایین، ریسک پذیری بالا و کنترل قیمت محصولات در بازار برخوردار است، دولت باید منابع پشتیبانی برای جذب سرمایه گذاری این بخش را تامین کند.

وی با بیان این که، به دلیل ارزش افزوده پایین منابع کافی هیچ وقت جذب بخش کشاورزی نمی شود تصریح کرد: با توجه به مصوبات دولت در جذب منابع صندوق توسعه ملی، بخشی از منابع این صندوق با نرخ های ترجیحی در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد.

حجتی در خصوص کشت بهاره محصولات کشاورزی نیز گفت: عمده محصولات کشت بهاره سیب زمینی، چغندر، ذرت و علوفه دامی است که قیمت خرید تضمینی آنها پاییز سال گذشته توسط دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: قیمت خرید تضمینی و برنامه کشت مشخص است و کشاورزان می توانند با اتکا به آن و با حضور و پشتیبانی دولت کشت خود را انجام دهند.

وی گفت: خرید تضمینی محصولات کشاورزی که دولت تصویب می کند هر ساله از طریق رسانه ها به اطلاع مردم و کشاورزان می رسد و به همین خاطر کشاورزان از بابت خرید تضمینی توسط دولت هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی تاکید کرد: بخش کشاورزی در دنیا و در ایران باید از حمایت و پشتیبانی دولت و مسوولان برخوردار باشد.

به گزارش عیارآنلاین، شايان‌ ذكر است در روزهاي اخير برخي مسئولين بورس خبر از عرضه غذاهاي اساسي در بورس و اجراي سياست قيمت تضميني مي‌دادند. اين خبر از يك سو موجب نگراني صاحب‌نظران به جهت تجربه ناموفق اجراي سياست قيمت تضميني و طي آن خروج حجم انبوه گندم از زنجيره توليد نان در سالهاي گذشته شد ه و از سوي ديگر نگراني كشاورزان را به جهت وصول نشدن وجه نقد محصول توليد شده به همراه داشت. سخنان اخير وزير جهاد كشاورزي و تأكيد ايشان بر سياست خريد تضميني اميد را در دل فعالان بخش كشاورزي زنده كرد و نگراني‌هاي چند روز اخير را برطرف ساخت.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: