ایران آماده صادرات محصولات هایتک به کشورهای در حال توسعه

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: ایران آمادگی دارد تا محصولات و صنایع های تک خود را به کشورهای در حال توسعه صادر کند.

شافعیبه گزارش عیارآنلاین،به نقل از مهر، غلامرضا شافعی در دیدار با رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران، شبکه رایزنان بازرگانی، صنعتی و معدنی ایران را مجرب و با تدبیر خواند و از همه مدیران سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خواست در فعالیت های بین المللی از دانش و تخصص رایزنان جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر بخش هایی از ظرفیت های عظیم صنعتی کشور در حوزه نفت و گاز، گفت: ایدرو از شرکتهای خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز استقبال می کند و آماده مشارکت با این شرکت ها در حوزه ساخت تجهیزات است.

وی تصریح کرد: اکنون ایدرو در برخی حوزه‌های صنایع پیشرفته همچون تولید بیوایمپلنت‌ها، کاتالیست‌ها، GTL و بیواتانول از باگاس به نتیجه رسیده و صاحب دانش فنی است که می تواند در امر صدور دانش فنی یا سرمایه گذاری در تولید این محصولات با شرکتها و افراد خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در کشور همکاری کند.

رئیس هیات عامل ایدرو همچنین ظرفیت های صادراتی صنعت خودرو به بازارهای جهانی را قابل ذکر دانست و گفت: محصولات صنعت خودروی ایران در کشورهای همسایه از جمله عراق مشتریان زیادی دارد و کشورهایی همچون الجزایر، ترکمستان و قزاقستان نیز خواهان این خودروها هستند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: