وزیر جهاد کشاورزی: حمایت بیمه ای از بهره برداران کشاورزی افزایش می یابد

وزیر جهادکشاورزی در حاشیه نهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران در جمع خبرنگاران گفت: بخش کشاورزی در دنیا با حمایت و پشتیبانی دولت و مسئولان همراه است و از آنجا که از سرمایه‌گذاری‌های کمتری برخوردار است، نوسانات بازار همیشه بر آن تأثیرگذار است.

حجتی

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ایانا، وزیر جهادکشاورزی در حاشیه نهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران در جمع خبرنگاران گفت: بخش کشاورزی در دنیا با حمایت و پشتیبانی دولت و مسئولان همراه است و از آنجا که از سرمایه‌گذاری‌های کمتری برخوردار است، نوسانات بازار همیشه بر آن تأثیرگذار است.

محمود حجتی افزود: راهکارهایی برای مشکلات و چالش‌های موجود در بخش کشاورزی باید توسط اقتصاددانان کشور یافت شود.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات و منابع مورد استفاده در بخش کشاورزی، بیشتر مواقع ترجیحی بوده و هیچ‌گاه این منابع نسبت به سایر بخش‌ها همچون بازار جذب نمی‌شود.

حجتی ادامه داد: صندوق توسعه ملی، منابع خوبی را در اختیار بخش کشاورزی قرار داده که علاوه بر آن، نرخ‌های ترجیحی و بودجه‌هایی که از مجلس و دولت گرفته شده و به نام وجوه اداره‌شده معروف است، می‌تواند در اختیار بخش کشاورزی و فعالان بخش قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دولت راهکارهای جبرانی همچون بیمه محصولات کشاورزی را برای حمایت‌های بیشتر و رفع چالش‌های موجود قرار داده که لازم است چتر حمایتی بیمه تقویت شود.

وزیر جهادکشاورزی یادآور شد: در حال حاضر ۷۵ درصد کمک‌های بیمه‌ای توسط دولت و تنها ۲۵ درصد آن توسط بهره‌بردار پرداخت می‌شود، اما لازم است باز هم این حمایت‌ها افزایش یابد.

حجتی تأکید کرد: دولت با خرید تضمینی محصولات کشاورزی، از بهره‌برداران این بخش حمایت‌های دیگری دارد که این امر پاسخی است برای قیمت‌گذاری‌هایی که اعمال می‌شود.

وی اظهار داشت: به‌دنبال راهکارهای عملی‌تری هستیم تا بتوانیم چالش‌های موجود را به‌گونه‌ای مقتضی برطرف کنیم.

حجتی درباره فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت ۱۷ قلم کالای اساسی نیز گفت: بهره‌برداران بخش کشاورزی و کالاهای تولیدشده در این بخش، مورد حمایت دولت هستند و اجازه نمی‌دهیم تا محصولات تولیدشده، زیر قیمت تمام‌شده به فروش برسد و در این راستا، سازمان‌های حمایتی و سایر مراجع ذی‌ربط کمک خواهند کرد.

وی درباره افزایش قیمت شیر نیز افزود: گران شدن این محصول همچون سایر محصولات، طبق برنامه‌های مورد اشاره قبلی پیش می‌رود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: