۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۲

وزارت نفت با سازندگان داخلی قرارداد دلاری می بندد

رضا پدیدار، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از توافق با وزیر نفت در خصوص عقد قراردادهای دلاری به منظور مصون ماندن از نواسانات نرخ ارز با سازندگان تجهیزات صنعت نفت خبرداد.

رضا پدیداربه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس، رضا پدیدار، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، در یک نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه ارتباطات خوبی را با مسئولان دولت یازدهم برقرار کرده ایم، گفت: اخیرا با وزیر نفت جلسه ای را برگزار کرده و 28 چالشی را که هم اکنون با آنها مواجه هستیم، به آقای زنگنه گفتیم.

پدیدار با اشاره به اینکه باید در شرایطی با خارجی ها رقابت کنیم که مشکلاتی در پیش روی ما است، گفت: وزیر نفت قول داد که از سازندگان داخلی صنعت نفت حمایت کند و این توجه به صورت یک رقابت منطقی باشد.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ادامه داد: ما از مسئولان وزارت نفت کمک نمی خواهیم، بلکه حمایتشان را لازم داریم و با توجه به تدوین قراردادهای جدید نفتی انتظار داریم در جذب سرمایه های خارجی، روی ما حساب باز کنند.

پدیدار با اشاره به پروژه های جدید این انجمن گفت: هم اکنون طرح ان جی ال 3100 و پالایشگاه های کوچک را در دستور کار خود قرارداده ایم و آماده هستیم این پالایشگاه ها را که دارای ظرفیت 5000 بشکه هستند را در تمام نقاط کشور احداث کنیم.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به اینکه مسیر توسعه اقتصاد ایران از طریق نفت است، گفت: ما نهایتا تا 2 یا 3 دهه دیگر فرصت داریم تا از نفت به منظور توسعه اقتصاد کشور استفاده کنیم، زیرا در آینده، صنایع جدید جایگزین نفت خواهد شد.

پدیدار با اشاره به دیدار با وزیر نفت، گفت: در این دیدار قرار شد برای آنکه سازندگان دچار نوسانات نرخ ارز نشوند و مشکلی برایشان ایجاد نشود، قراردادهایی که از این پس منعقد خواهد شد، به صورت دلاری است اما تسویه حساب به صورت ریال خواهد بود، اما در مورد اینکه با چه نرخی از دلار تسویه شود، باید مورد توافق دوطرف قرار گیرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: