۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶

قرار دادن برنج ایرانی در سبد کالای دوم، شرط استیضاح نکردن نعمت زاده

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس با یادآوری اینکه دولت متعهد شده است مطالبه نمایندگان استانهای شمال کشور برای استفاده از برنج ایرانی در سبد کالا را عملی کند، گفت: اگر نعمت زاده ، به تعدش عمل کند استیضاح وی منتفی می شود.

سبد کالا

به گزارش عیارآنلاین، محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره استیضاح وزیرصنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه هدف نمایندگان حل مشکلات مردم است، افزود: بحث گنجاندن برنج ایرانی در سبد کالا یکی از خواسته نمایندگان استان های شمالی کشور بود که به علت محقق نشدن آن در مرحله اول طرح استیضاح وزیراز سوی نمایندگان مطرح و نعمت زاده متعهد شد این خواسته نمایندگان و مردم شمال کشور را در توزیع سبد کالای دوم عملیاتی کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم وزیر به تعهد خود عمل و در سبد کالای دوم از برنج ایرانی استفاده کند، تصریح کرد: در این صورت موضوع استیضاح منتفی است چرا که هدف ما حل مشکلات است و اراده خوبی در شخص وزیر برای حل مشکلات کشاورزان دیده می‌شودو استیضاح به این موضوع کمکی نمی‌کند.

قربانی درباره گران شدن قیمت برنج گفت: علت اصلی گران شدن قیمت برنج به نوسانات نرخ ارز بر میگردد و با توجه به اینکه بخش زیادی از برنج مصرفی کشور از طریق واردات تامین می شود استفاده از برنج ایرانی در سبد کالا باعث می‌شود این محصول کمتر متوجه نوسانات قیمتی شود.

وی تاکید کرد: استفاده از برنج ایرانی در سبد کالا از یک سو باعث رونق تولید و از سوی دیگر افزایش انگیزه در کشاورزان برای ادامه تولید خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید، دولت باید با اختصاص بسته های حمایتی و تدوین راهکارهای لازم از این قشر حمایت کند چرا که کشاورزان نمی‌توانند محصولات تولیدی خود را با قیمت پایینی به بازار عرضه کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بحث تعیین تکلیف ناظرین دامپزشکی یکی از سوالات ملی است که در کمیسیون تخصصی بهداشت از وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد و پاسخ وزیر نماینده سوال کننده را قانع نکرد، افزود: حجتی متعهد شده است طی دو ماه این مشکل را حل کند که امیدواریم با عمل به این تعهد، به طرح مجدد این سوال در صحن علنی مجلس نیاز نباشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: