۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۲
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌‌ مسکن کارکنان دولت

استقبال وزیر تعاون از ورود تعاونی‌ها در ساخت مسکن امید

علی‌رغم استقبالی که وزیر تعاون، کار و فاه اجتماعی از حضور تعاونی‌ها در طرح مسکن امید انجام داد، تاکنون هیچ مذاکره یا جلسه‌ای با تعاونی‌های مسکن در مورد مسکن امید برگزار نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، اسماعیل خاکفرجی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌‌های مسکن کارکنان دولت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد طرح دولت برای ساخت مسکن برای اقشار کارگر کفت‌:‌ ما پیشنهادات خود را در این باره به صورت مستقیم با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرده‌ایم و آماده هستیم که با توجه به آسیب‌شناسی که از تولید مسکن در کشور انجام داده‌ایم، دولت را در این طرح یاری کنیم.

اما علی‌رغم استقبالی که وزیر از حضور تعاونی‌ها در این کار انجام داد، تاکنون هیچ مذاکره یا جلسه‌ای با تعاونی‌های مسکن در مورد مسکن امید برگزار نشده است.

تولید حدود 6 میلیون واحد مسکونی در 3 تا 6 سال منطقی است، اما اگر روند فعلی ادامه داشته باشد، بعید است نتیجه‌ای حاصل شود و حتماً از تجربیات تعاونی‌های مسکن در این برنامه استفاده شود.

این فعال بخش تعاون، عدم مدیریت صحیح را علت اصلی رکود مسکن در کشور دانست و افزود:‌ احساس می‌کنیم معضل مسکن، مسئولان را دچار سردرگمی کرده است.

وی، تصمیم‌گیری بدون استفاده از نظر افراد با تجربه در امر مسکن را نادرست ارزیابی کرد و افزود: پیشنهاد ما این است که دولت زمین را با قیمت کارشناسی به ما واگذار کند، تا ما کار ساخت مسکن را انجام دهیم.

بخش تعاون نباید از ساخت مسکن کنار گذاشته شود زیرا این کار با مشکل مواجه خواهد شد، از این‌رو از وزیر تعاون خواهشمندیم همچنان از تعاونی‌ها در ساخت مسکن استفاده کند تا این کار با حداقل هزینه و با کیفیت مناسب انجام شود.

به گزارش فارس، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند روز پیش در این خصوص اظهار داشت: براساس دستور ریاست جمهوری تأمین مسکن برای کارگران و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی یکی از اقدامات اجتماعی در این حوزه است که توسط سازمان تأمین اجتماعی پیگیری می‌شود. در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با وزرات مسکن به امضا رسیده است و اگر این همکاری صورت گیرد و همچنین بودجه پیش‌بینی شده (هزار میلیارد تومان) اختصاص یابد؛ ظرف سه سال آینده از طریق این بودجه و با کمک سپرده شخصی کارگران و منابع بانکی، مبنع بزرگی برای مسکن کارگران در اختیار خواهیم داشت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: