۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۵

10 میلیارد تومان اعتبار اولیه برای طرح مسکن اجتماعی/بنیاد مسکن متولی اجرای طرح مسکن اجتماعی

هیچ تفاهمنامه‌ای با وزارت تعاون در حوزه مسکن نداشته‌ایم، وزارت راه و شهرسازی ماموریت اجرای مسکن اجتماعی را به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محول کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، حامد مظاهریان، معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این پرسش که آیا تفاهم نامه‌ مسکن امید بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شده است، اظهار کرد: پیشنهاد طرح مسکن امید را وزارت تعاون داده و هنوز در حد یک ایده است ولی تا کنون هیچ تفاهمنامه‌ای با وزارت تعاون درباره مسکن امید امضا نشده است.

حامد مظاهریان

مسکن امید با هدف خانه‌دار کردن کارگران مطرح شده است. وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب را به‌عنوان متولی طرح اجرای مسکن اجتماعی تعیین کرده است.

بر این اساس 10 میلیارد تومان به عنوان مبلغ اولیه برای طرح مسکن اجتماعی از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین اعتبار شده است.

مسکن اجتماعی در تعاریف بین المللی به مسکنی گفته می شود که هدفش خدمت رسانی اجتماعی، باز توزیع ثروت و امنیت اجتماعی است، اجرای مسکن اجتماعی را بر عهده بنیاد مسکن دانست و در این راستا کارگروه مسکن اجتماعی برای پیگیری اهداف این طرح در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده است.

به گزارش تسنیم اخیرا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امضای تفاهم‌نامه مسکن امید با بودجه 1000 میلیارد تومانی بین وزارت تعاون و وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: